Fifa Falsolu Şut Nasıl Çekilir? Hangi Tuşlara Basılır?

2016-06-28_07-18-15

Fifa 14, Fifa 15, Fifa 16 ve Fifa 17’de falsolu şut çekmek için ilk önce topa falsolu vurabilen bir golcü oyuncuya topu vermelisiniz yani şutu çekecek futbolcu da önemli.

Misal uzaktan en iyi vuran 10 oyuncu arasında Ronaldo, Messi, Robben, Rodrigez, Van Persie, Tevez ve İbrahimovic gibi isimler var. Tabii ki daha pek çok isim var.

Oyuncuyu seçtikten sonra sol kanattan geliyorsanız ceza sahasının önündeki yayın sol tarafından sağa doğru yan dönün ve doğru şiddeti ayarlayarak şut tuşuna basın. Bastıktan hemen sonra top kaleye giderken yön tuşlarına basarak topa falso verebilirsiniz. Bu yöntemi bilmeyenlere saçma gelebilir ama uzun yıllardır topa hep böyle falso verilebiliyor. Neredeyse tüm Fifa serilerinde işe yarıyor.

Play Station’da Fifa oynarken topa falso vermek için ise aşağıdaki tuş kombinasyonuna basın.

Falsolu şut R1 + O

Kaleye plase de vurabilirsiniz. Zaten plase yapmaktaki hedefiniz topun kaleye yavaşça gitmesi ama köşeyi bulduğunuz için süzüle süzüle gol olması ve bu sırada kalecinin yana yakıla çaresiz kalmasıdır.

GamePad ile L2-LT tuşuna basarak plase yapabilirsiniz.

Fakat uzaktan daha çok gol atmak isterseniz bence falsoyu falan boş verin ve abanmaya bakın. Abanmak için yani uzaktan çok sert şut çekmek için R2-RT tuşlarına basın.

https://www.youtube.com/watch?v=6dFKT_oSo1E


Yayımlandı