En İyi 10 Müzik Yavaşlatma Programı iPhone Android

Yeni şarkıları ve teknikleri öğrenmek ister misiniz? Şarkının ve müziğin çalma hızını yavaşlatarak daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu nedenle bu yazımızda müzik oynatma hızını ayarlayarak istediğiniz kadar yavaş çalabileceğiniz en kaliteli uygulamaları paylaşıyoruz. Bunlardan bazıları iPhone için, bazıları da Android telefonlar için.

1. Music Speed changer Android

Müziklerin ve diğer ses dosyalarının çalma hızını yavaşlatmak için bulabileceğiniz en iyi programlardan biri de Music Speed changer adlı Android uygulamasıdır.

Android’li telefonlarda en çok yüklenen müzik yavaşlatıcıdır. Üstelik ses perdesini değiştirmeden gerçek zamanlı olarak oynatma hızını düşürür. Dolayısıyla sesin hızını etkilemeden, sesin perdesini de değiştirebilirsiniz.

Tek bir kontrol üzerinden sesin hem hızını hem perdesini yönetme imkanı sunuyor. Ayrıca şarkıların döngü (nakarat) kısmını yavaşlatarak, bunun üzerinde daha iyi egzersiz yapabilirsiniz.

Dilerseniz hızını yavaşlattığınız müziği ayrı bir mp3 dosyası olarak kaydedebilir ve sosyal mecrada arkadaşlarla paylaşabilirsiniz.

Müzikleri yavaşlatarak üzerinde daha iyi çalışmak isteyen müzisyenler için harika bir programdır.


2. Audipo: Audio speed changer Android

Lapis apps firması tarafından üretilen Audipo uygulaması listemin ikinci sırasında yer bulmayı hak ediyor.

Şarkıların oynatma hızını azaltarak yavaşlatmak veya yükselterek hızlandırmak çok kolay. Uzun sesleri araştırmak için gelişmiş seçenekler sunan bu program sayesinde sesin perdesine dokunmadan hızını yavaşlatmak mümkün.

Ayrıca ses perdesi değiştirme özelliği de bulunuyor.

Üstelik sesin hızını ve sesin perdesini ayarlamak çok basit. İster kaydırma çubuğunu ileri ve geri çekerek ayarlayın, ister hazır olarak sunulan hız seçeneklerinden birini seçerek ayarlayın (Örnek: x.050, x.1.00, x.1.25).

Audipo programı şarkının istediğiniz kısmını işaretleme ve bu işarete isim koyma imkanı sunuyor. Ayrıca dilerseniz işaretlediğiniz yerden şarkıyı başlatabilirsiniz.

Programın pro sürümünde ses perdesini kontrol etme ve hızını değiştirdiğiniz müzikleri mp3 yada wav formatında dışarı aktarma imkanı sunuyor. Ayrıca çalma listesi, uyku zamanlayıcı ve reklamları kaldırma gibi ekstra avantajlar sunuluyor.


3. Anytune iPhone

iPhone telefonlar için bulabileceğiniz en iyi müzik yavaşlatma programıdır.

Anytune sayesinde şarkıların veya herhangi bir ses dosyasının temposunu yavaşlatarak öğrenebilir, çevirisini yapabilir, üzerinde pratik yapabilir ve kendi şarkılarınızı icra edebilirsiniz.

Ayrıca Anytune programı sesin perdesini ayarlayabilir ve tekrar eden döngüler oluşturmanıza imkan sağlar.


4. Slow Down Music Player iPhone

Müziği yavaşlatmak ve bu esnada ses perdesini sabit bırakmak için Slow Down Music Player adlı iPhone uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Müzisyenlerin yeni şarkıları ve yeni teknikleri öğrenmek amacıyla müzik dinlemesi ve müzikleri yavaşlatarak daha iyi öğrenmesi için özel olarak geliştirilmiştir.


5. Music Speed Changer Android

Hipxel firması tarafından geliştirilen Music Speed Changer zaten ismine bakınca ne yapabildiğini açıkça gösteriyor.

Bu program hem sesin hızını hem de perdesini ayarlamak isteyenler için ideal.

Üstelik ayarları değiştirmek çok kolay. Tek yapmanız gereken kaydırma çubuğunu ileri veya geri doğru çekmek. Sonuç olarak ses hızını en çok 4 kat hızlandırıyor ve en çok 4 kat yavaşlatıyor.

Ayrıca ses perdesini -1 ile +1 arasında değiştirebiliyor. Dilerseniz değiştirdiğiniz şarkıyı wav, ogg veya flac formatında ayrı bir dosya olarak telefona kaydedebilirsiniz.


Hiç kimse çok uzun bir sayfadan hoşlanmaz ve okuyarak zaman kaybetmek istemez. O yüzden her şeyi tadında bırakalım diye düşünerek, top 10 listemizin geriye kalan 6 programını kısa maddeler halinde sunuyoruz.

Android İçin Diğer Alternatif Müzik Yavaşlatma Uygulamaları


  1. Riff Studio Android
  2. Music Speed Changer Lite by M- Apps Android
  3. Tempo SlowMo- BPM Slow Downer Android
  4. Music Speed Changer (Classic) Android
  5. Amazing Slow Downer Lite by Roni Music Android

Yayımlandı

kategorisi