En İyi Sudoku Uygulamaları Android iPhone

Sudoku bulmacaları çözmeyi seviyor musunuz? Zaman bulduğunuzda zeka oyunlarıyla beyin jimnastiği yapmak hoşunuza gidiyor mu? Cevabınız evet ise, bu yazımızda Android ve iPhone telefonlarda kullanabileceğiniz her açıdan en kaliteli sudoku programlarını paylaşıyoruz.

1. Sudoku.com Android

Easybrain firması tarafından üretilen Sudoku.com piyasadaki en iyi sudoku programıdır.

Hem yeni başlayanlar hem de ileri seviye oyuncular için idealdir.

Boş vakti geçirmenin ve rahatlamanın en iyi yoludur. Üstelik kendi zekanıza meydan okuduğunuz için zeka geliştirir, hafızayı güçlendirir ve beyni zinde tutar.

Oyuna başlarken kolaydan zora doğru bir seviye seçip alıştırma yapmaya başlıyorsunuz. Kendiniz gittikçe zorlamanız ve seviyeyi yükseltmeniz daha doğru olur.

Bu programın ipucu verme özelliği, otomatik kontrol özelliği ve çift (aynı) olanları vurgulama özelliği bulunuyor. Otomatik kontrol özelliği size hatalarınızı gösteriyor.

Her gün kazananlardan yeni bir liste oluşturuluyor ve ana ekranda gösteriliyor. Siz de formda olduğunuz günlerde zafer kazanabilirsiniz.


2. Sudoku Android

Genina.com tarafından geliştirilen bu program en iyi sudoku uygulamaları listemize ikinci sıradan girmeyi hak ediyor.

Bu uygulamada sudoku çözdükten sonra bir daha asla kağıt üzerinde çözmeye kalkmayacaksınız.

Toplam 4 zorluk derecesi bulunan ve harika bir arayüzü olan Sudoku uygulamasının tüm fonksiyonları parmağınızın ucunda.

Acil bir durumda Sudoku uygulamasından çıkarsanız, kaldığınız yer otomatik olarak kaydediliyor.

Dilerseniz kendi performansınızı başkalarıyla karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca haftalık Sudoku yarışlarına katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendi sonuçlarınızı uygulamanın sunucusuna yüklemek.

Programın 3 giriş modu bulunuyor. Bunlar Digit firs (önce hane), cell first (önce hücre) ve popup modlarıdır.

Sudoku programın kalem aracına sahip ve bu kalemin otomatik doldurma ile silme özelliği bulunuyor. Ayrıca sınırsız Geri Al ve İleri Al seçeneği mevcut.

Sudoku programının sadece mantığı kullanan akıllıca ipuçları bulunuyor ve iki seviyeli otomatik hata düzeltme seçeneğine sahip.

Sonuçları kaydedebilir ve sudoku becerinizin gelişimini çevrimiçi olarak takip edebilirsiniz.


3. Sudoku Android

Brainium Studios firmasının geliştirdiği bu sudoku programı sayesinde hiçbir ücret ödemeden klasik sudoku oyununu oynayabilirsiniz.

Hem eğlenmenin hem de vakit geçirmenin en iyi yollarından biri de sudoku çözmek. Üstelik bu program aynı zamanda dünyanın en iyi sudoku öğretme sistemlerinden birine sahiptir. Bunu da gösterdiği ipuçları ile yapıyor. Fakat bu ipuçları size cevabı söylemiyor, cevabın ötesinde neden öyle olduğunu gösteriyor.

Böylece bu özellik size tüm Sudoku tekniklerini öğretirken, aynı zamanda beyin jimnastiği yaptırıyor. Dilerseniz arayüzü ve renkleri değiştirebilirsiniz.


4. Sudoku iPhone

iPhone telefonlarda boş vakitlerinizde beyninizi eğitmek için kullanabileceğiniz en kaliteli sudoku uygulamalarından biridir.

Toplam 4 farklı zorluk derecesi var. Bunlar kolay, orta, zor ve uzman modu. Ayrıca çift (aynı) olanları gösteriyor.


5. Sudoku iPhone

Grafikleri açısından açık ara en iyi sudoku programı budur. Ayrıca sonuçların gösterildiği ekran da mükemmel bir tasarıma sahip. Kullanması son derece kolay ve harika animasyonlar bulunuyor.


Gördüğünüz gibi üç aşağı beş yukarı tüm sudoku uygulamaları birbirine benziyor. Aralarında sadece bazı özellik ve kalite farkı var. Bu nedenle sayfayı çok uzun tutmak yerine, top 10 listemizde geriye kalan 5 sudoku uygulamasını maddeler halinde sunmayı uygun gördük.

Android İçin En İyi Sudoku Çözme Programları


  1. Sudoku Free Android
  2. Best Sudoku (free) Android
  3. Sudoku- Free Classic Sudoku Puzzles by Beetles Games Studio Android
  4. Sudoku- Free Addictive Classic Puzzle Game Android
  5. Sudoku by ScieNext Android

Yayımlandı

kategorisi