Ana Sayfa Programlar En İyi Altyazı Düzenleme Programları 2019-2020 (Windows İçin)

En İyi Altyazı Düzenleme Programları 2019-2020 (Windows İçin)

56
0

Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve XP yüklü bilgisayarda altyazı işlemleri için (düzenleme, dönüştürme, çeviri, zamanlama, eşitleme vs) bulabileceğiniz en kaliteli 3 ücretsiz programı bu sayfada tanıtıyorum.

1. Subtitle Edit


2019 06 30 22 51 55 1

Subtitle Edit programı indirdiğiniz yabancı filmlerin altyazılarını düzenlemek için özel olarak dizayn edilmiştir. Mesela altyazı dosyası ile film senkronize değilse yani zaman kayması varsa, altyazının başlangıç satırını kolaylıkla ayarlama ve böylece film ile altyazıyı eşitleme imkanı sunuyor.

Ayrıca altyazı dosyalarını birleştirme, bölme ve formatını çevirme gibi özellikleri de bulunuyor. Üstelik altyazıdaki hataları otomatik olarak düzelten bir sihirbazı var.

Bunlara ek olarak OpenOffice yazım denetimi ve otomatik Google çeviri özelliği de cabası.

Subtitle Edit İndir

2. Subtitle Workshop


2019 06 30 23 03 53 3

Subtitle Workshop da sıfırdan yeni bir altyazı dosyası yapma, değiştirme, formatını çevirme ve düzenleme gibi özelliklere sahip olan, alanında oldukça başarılı bir yazılımdır.

Arayüzü çok basit olduğu için yeni başlayanlara mutlaka bu programı öneriyorum. Kullanması en kolay altyazı programıdır.

Tam 60 farklı altyazı formatını oluşturabilir, açabilir, düzenleyebilir ve değiştirip kaydedebilir.

Yazıları otomatik zamanlama yapabiliyor.

FPS dönüştürebilir, yazım denetimi yapabilir ve bul ve değiştir aracı bulunmaktadır.

Ayrıca altyazıların rengini ve stilini değiştirme imkanı sunar.  Üstelik içerisinde altyazıları tam ekran olarak önizleme yapabileceğiniz bir video oynatıcı aracı da mevcuttur.

Subtitle Workshopr İndir

3. Jubler Subtitle Editor


2019 06 30 23 08 59 5

Jubler Subtitle Editor aynı şekilde sıfırdan yeni bir altyazı oluşturma, düzeltme ve format dönüştürme işini gayet iyi yapan bir yazılımdır.

Altyazıyı yazarken bile dilediğiniz an gerçek zamanlı ön izleme yapabilirsiniz.

Dil çeviri aracı ve yazım denetimi aracı mevcuttur.

Altyazıları farklı stillerde düzenleyebilir.

Fakat bu programı kullanmak istiyorsanız, bilgisayarınızda JRE (yani Java programı), MPlayer ve Aspell programlarının son sürümünün yüklü olması gerekiyor. Java zaten her b ilgisayarda var, Aspell programı yazım denetimi görevini görüyor. MPlayer ise altyazıyı yazım esnasında anlık ön izleme yapabilmek için lazım. Bunların hepsi ücretsizdir.

Jubler Subtitle Editor İndir

Önceki İçerikProgramsız Ekran Videosu Çekme
Sonraki İçerikMy Friend Pedro İndir PC İçin (Windows)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz