En İyi Disk Bölümü Şifreleme Programı Ücretsiz Harddisk Şifreleme

DiskCryptor açık kaynak kodlu yani tamamen bedava bir şifreleme yazılımıdır ve tüm Windows sistemlerde sorunsuz çalışmaktadır.

Diskin bölümlerini şifrelemek için bu programdan yararlanabilirsiniz. Mesela taşınabilir diskler, sabit disk (hdd), USB flash bellek ve diğer disk türlerini şifrelemek mümkün.

Şifreleme tekniği olarak ise AESTwofishSerpentAES-Twofish, gibi çeşitli algoritmaları kullanıyor. Bunlardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

Dilerseniz diskin bölümlerindeki şifrenin zorla kırılmasına önlem olarak bu bölümlerdeki bilgileri tamamen kalıcı olarak silmek için Wipe modunu kullanabilirsiniz. Yani eğer şifre kırılırsa, tüm verileri kalıcı olarak siliyor. Böylece şifreyi kırsalar bile kimse silinmiş olan bu verileri asla geri getiremez. Mevcut Wipe modları şunlardır:  Gutmann ModeUs DoD 5220.22-M (8-306. /E), ve Us DoD 5220.22-M (8-306. /E, C, and E). Bunlardan birini seçip silebilirsiniz.

Program nasıl kullanılıyor?

Öncelikle programın ana penceresini açın ve buradan bir disk bölümü seçin.

Ardından Volumes > Encrypt Volume yolunu izleyin ve bir şifreleme algoritması ve Wipe (silme) modu seçin. Ardından Next butonuna tıklayın.

Açılan pencerede bir şifre seçip girin ve OK butonuna tıklayın. Böylece şifrelenmiş oldu.

Şifreyi çözmek için Decrypt seçeneğine tıklayıp şifrenizi yazmanız yeterli olacaktır.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10/8/7/Xp/Vista
  • Boyut: 978 kb

Alternatif disk bölümü şifreleme programları (ücretsiz)

1- VeraCrypt 

2- 7-Zip

3- Kleopatra 


Yayımlandı

kategorisi