En İyi Dosya Kurtarma Programları 2018 Türkçe Ücretsiz

data-recovery-killasites.png (943×345)

Not: Bu sayfa 23 ocak 2018 tarihinde yeniden gözden geçirilerek günümüzün en kaliteli dosya kurtarma yazılımları eklendi ve program indirme linkleri kontrol edilerek çalıştığı onaylandı.

Çeşitli nedenlerden dolayı verileriniz disklerden silinmiş olabilir. Mesela harddisk bozulabilir, bilgisayara format atabilirsiniz, kameranın hafıza kartından yanlışlıkla fotoğrafları silebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kaybolan dosyaları kurtarmak mümkün.

Bu yazıda hepsi ücretsiz ama bazıları Türkçe dil desteğine sahip olan en başarılı veri kurtarma yazılımlarını paylaşıyorum.

1- Recuva

2016-08-04_17-26-54

Hem Türkçe hem de ücretsiz olan en popüler dosya kurtarma programıdır. Her türlü elektronik cihazın belleğinden silinen verileri geri getirebilir. Üstelik kurtarılan dosyalardaki hataları da onarabilir.

Boyut: 5.22 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Recuva İndir

2- Power Data Recovery Free Edition

power-data-recovery-screenshot-01.png (832×657)

Power Data Recovery Free Edition, ücretli diğer sürümlerinde olduğu gibi silinmiş dosya kurtarma, bozulmuş disk bölümlerini (partition) kurtarma, silinmiş disk bölümlerini kurtarma ve CD/DVD optik medyalardan veri kurtarma özellikleriyle oldukça başarılı bir program. Görünür olan tek eksiği en fazla 1GB dosya kurtarma limitinin olması.

Boyut: 21.5 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

Minitool Power Data Recovery İndir

3- PC Inspector File Recovery

Filere-Hit2k.gif (870×598)

Bu program başlığı silindiği için herhangi bir başlığı olmayan kayıp dosyaları bile kurtarmakla ünlüdür. Ayrıca hasar görmüş harddisk bölümlerinden kaybolan verileri de geri getirebiliyor. FAT12, FAT16, FAT32, ve NTFS disk sistemlerinde sorunsuz çalışmaktadır.

Boyut: 3.3 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

PC Inspector File Recovery İndir

4- DiskDigger

Bilgisayara takılan her türlü diskten verileri kurtarabilen DiskDigger ile örneğin USB flash bellek, kamera hafıza kartı, telefon yada tablet hafıza kartı, mp3 oynatıcı hafıza kartı ve her türlü sabit disk (harddisk) üzerinden silinmiş verileri kurtarabilirsiniz. Fotoğraf, video, döküman, oyun ve program dosyalarını geri getirebilir.

Boyut: 381 kb

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

DiskDigger İndir

5- EASEUS Deleted File Recovery

screenshot of EaseUS Deleted File Recovery

Bir veri kurtarma programında aranan tüm özelliklere sahip tam kapasite bir yazılım olan EASEUS Deleted File Recovery sayesinde disketlerden, bilgisayarın sabit diskinden, akıllı medya nesnelerinden, USB belleklerden ve elektronik cihazların hafıza kartlarından kazayla silinmiş veya bir hasar sonucu kaybolmuş tüm verileri geri yükleyebilirsiniz.

Boyut: 6.32 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: İngilizce

EASEUS Deleted File Recovery İndir


Yayımlandı

kategorisi