Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Windows 8 Sistem Geri Yükleme Resimli Anlatım

Windows 8 Sistem Geri Yükleme Resimli Anlatım

1384
4

2016-08-04_18-35-57

Windows 8’de bilgisayar açıkken metro arayüzünde sağ taraftaki arama kutusuna sistem geri yükleme yazın ama doğru şekilde ve arada boşluk bırakarak yazmaya özen gösterin.

Arama kutusunun altındaki seçeneklerden Ayarlar‘ı seçin. Böylece ekranın sol tarafında gözükecek olan Geri yükleme noktası oluştur‘a tıklayın. Aşağıdaki resimde bu işlemleri sırasıyla görebilirsiniz.

2016-08-04_18-17-03

Alttaki gibi bir pencere açılacak. Burada Sistem Geri Yükleme‘ye tıklayınız.

Windows 8'De Sistem Geri Yükleme

Biraz bekledikten sonra bir pencere açılacak. Bu pencerede İleri butonuna tıklayarak geçiniz. Karşınıza bir uyarı yazısı çıkacak ve kişisel verilerinizin yada dosyalarınızın etkilenmeyeceğini söyleyecek. Ardından alttaki gibi bir pencere açılacak.

Windows 8'De Sistem Geri Yükleme

Burada en yakın tarihli geri yükleme noktaları listelenecek. Üstteki resimde 1 numara ile gösterilen yerde bunu görebilirsiniz. Eğer bu tarihler sorunu düzeltmeyecekse ve daha eski bir tarihe bilgisayarı geri yüklemeniz gerekiyorsa, o zaman 2 numara ile gösterilen Diğer geri yükleme noktalarını göster kutusunu işaretleyin.

Geri yükleyeceğiniz tarihi seçtikten sonra geri yüklemeden etkilenecek yani silinecek programları görmek için 3 numarayla gösterilen Etkilenen programları tara butonuna tıklayabilirsiniz.

Alttaki resimde görüldüğü gibi etkilenen programları gösterecek.

2016-08-04_18-29-21

İnceledikten sonra alt tarafındaki Kapat butonuna tıklayın ve ardından İleri butonuna tıklayın.

Açılan pencerede sizden onay istenecek. Son butonuna tıklayınız.

Karşınıza alttaki pencere çıkacak. Burada Evet butonuna tıkladığınız anda sistem geri yükleme işlemi başlayacak ve artık durduramazsınız.

Windows 8'De Sistem Geri Yükleme

Bir süre bekledikten sonra bilgisayar kapanacak ve yeniden açılacak. Açıldığı zaman masaüstünde açılan bir pencerede geri yükleme işleminin başarılı olup olmadığına dair bir mesaj göreceksiniz. Dilerseniz bilgisayarı geri yükleme işlemi yapılmadan hemen önceki haline geri yükleyebilirsiniz. Çünkü geri yükleme işlemi başlamadan hemen önce otomatik olarak geri yükleme noktası oluşturulur.

Hepsi bu kadardı. Umarım başarılı bir şekilde uygularsınız. Eğer sorun çıkarsa veya kafanıza takılan sorular varsa lütfen yorum yazarak yardım isteyiniz. Siz değerli ziyaretçilerimize yardımcı olmaktan mutlu oluruz.

Önceki İçerikEn İyi Dosya Kurtarma Programları 2018 Türkçe Ücretsiz
Sonraki İçerikWindows 7 Sistem Geri Yükleme Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz