Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım En İyi Kelime Yoğunluğu Ölçme Sitesi (Google SEO Kelime Yoğunluğu Analizi)

En İyi Kelime Yoğunluğu Ölçme Sitesi (Google SEO Kelime Yoğunluğu Analizi)

546
0

Arama motorlarının hepsi sonuçlardaki sıralamayı belirlemek için bazı SEO kriterleri kullanır. Bunları bilen web site sahipleri ise istismar ederek bazı anahtar kelimeleri gereğinden çok fazla kullanıp üst sıralarda çıkmaya çalışır. Eskiden bu yöntem işe yarardı. Fakat artık başta Google olmak üzere arama motorları kelime yoğunluğunu ölçüp analiz ederek bu şekilde hile yapan siteleri tespit ediyor ve gerekli cezaları fazlasıyla veriyor.

Bundan dolayı yeni makaleler yayınlarken kelime yoğunluğuna çok dikkat etmeli ve yazınızın son derece doğalmış gibi görünmesine çalışmalısınız.

live keyword analysis

Live Keyword Analysis dünyanın en iyi kelime yoğunluğunu analiz etme sitesidir. Makalenizi kopyalayıp bu sitedeki alana yapıştırın. Ardından size 3 adet anahtar kelime seçme imkanı sunuyor.

Sayfanın sol üst köşesinde bulunan Keyword One, Keyword Two ve Keyword Three alanlarına üç tane farklı anahtar kelime girin. Böylece makaleniz bu 3 anahtar kelimenin yoğunluğuna göre analiz edilecek ve sonuçlar sayfanın sağ üst köşesinde kalan kısımda gösterilecek. Yani sol üst köşede girdiğiniz her bir anahtar kelimenin satırını takip ederek sağındaki Ratio alanında bu anahtar kelimenin yazıdaki yoğunluğunu görebilirsiniz.

Mesela üstteki resimde Keyword Two için yoğunluk (ratio) yüzde 0.8 olarak gösterilmiş. Demek ki ikinci olarak girdiğiniz anahtar kelime makalenizde yüzde birin bile alında bir kullanım oranına sahip ve gayet yeterli. Fakat Keyword Three yani girdiğiniz 3. anahtar kelimenin yoğunluğu 2.4 olduğu için biraz fazla olabilir. Böyle durumlarda üçüncü olarak girdiğiniz anahtar kelimeyi makalede daha az kullanmaya çalışmakta fayda var.

Yukarıda sözünü ettiğim bu harika SEO sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

Önceki İçerikTelif Hakkı Olmayan MIDI Dosyaları İndirme Siteleri
Sonraki İçerikVolkan Patlaması Simülasyonu Programı Ücretsiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz