Ana Sayfa Teknoloji En İyi Laptop (Dizüstü Bilgisayar) Markaları 2018-2019 Sağlam Dayanıklı Uzun Ömürlü

En İyi Laptop (Dizüstü Bilgisayar) Markaları 2018-2019 Sağlam Dayanıklı Uzun Ömürlü

726
1

Yeni bir laptop satın almak isteyenlerin işi oldukça zor. Malum dolardaki rekor artıştan dolayı başta elektronik eşyalar olmak üzere her şeye zam geldi ve tabii ki bilgisayarlar da bundan nasibini fazlasıyla aldı.

Günümüzde yeni bir bilgisayar almak isteyen kişiler geceler boyunca sürecek bir araştırma ve incelemenin içerisine girerler. Bu süreç neredeyse her zaman baş ağrısıyla birlikte bir bıkkınlık ve çaresizlik getirir. Çünkü hem ucuzunu hem de kalitelisini alayım derken insanlar büyük bir çıkmazın içine girerek bir türlü karar veremezler.

Peki ama hangi markayı satın alacaksınız? Hangi marka diğerinden daha sağlam yani uzun ömürlüdür? Peki ya bozulunca servis durumu nasıl acaba?

İşte karar vermenizi kolaylaştıracak iki istatistik tablosu.

Ünlü laptop markalarının ilk kullanımdan itibaren iki yıl içinde bozulma oranları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

The Most Reliable Laptop Survey, Best Netbook Reliability Comparison

Buna göre Apple en dayanıklı yani sağlam bilgisayarları üretiyor ve ikinci sırada tahmin edebileceğiniz gibi Samsung geliyor.

Aşağıdaki tabloda ise dizüstü bilgisayarlarda yani laptoplar söz konusu olunca insanların en güvenilir markalar yer alıyor.

The Most Reliable Laptop Survey, Best Netbook Reliability Comparison

Buna göre ise insanların kullanımına göre ilk 1 senede en az bozulan bilgisayarlar Toshiba, HP ve Apple markasına ait. Yani insanların en çok güvendiği üç marka bunlar. Siz de bu veriler ışığında kararınızı verebilirsiniz.

Önceki İçerikEn İyi Malware Temizleme Programı Ücretsiz 2018-2019 (Gerçek Zamanlı)
Sonraki İçerikBilgisayarın Ekran Kartını Öğrenme Programı

1 Yorum

  1. benimki Vallaha Toshiba ve bu doğru ama biz bilgisayarı manyakk gibi kullandığımızdan ağzına ediyoruz ama harbi doğru simdi biz başka bilgisayar alsaydık bize asla dayanamazdı ulan bu benim bilgisayara neler oldu neleer tuşu çıktı dayanıyo ekranı bozuldu tamirciye verdik kablosu yerinden çıkmış sadece. bilgisayarı en az 5 defa virüsleyıp servise vermiş olabiliriz. Ama bilgisayar 5. yılın sonunda harddisk dayanamadı ve sürekli sorun gidericiyi açıyodu hani win 10 başlayınca sorun gidericiyi açıyodu ve tamirciye verdik harddisk bozulmuş dedi başka bir harrdisk aldık ama harbi bize iyi katlandı bilgisayar haaa vallaha helal olsun Toshiba’yı yapan kişilere Benden Toshiba’yı yapan kişilere sevgilerle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz