En İyi Torrent Programı 2016

2016-08-02_17-07-16

Bugüne kadar internette en iyi torrent programı hangisi diye arattığınız zaman karşınıza hep uTorrent programı çıkardı. Ben de yıllarca uTorrent kullandım ve geçen yıl yayınladığım bir konuda 2015’in en iyi torrent programlarını araştırdım ve ilk beşi liste halinde siz değerli ziyaretçilerimize sundum.

Bu yıl yabancı teknoloji siteleri üzerinde yapmış olduğum araştırmalar beni çok şaşırttı diyebilirim. Çünkü ben hala dünyanın en iyi torrent indirme programı olarak uTorrent’i görürken, ortaya çıkan tabloda uTorrent’in ilk beşe bile son sıradan ancak girebildiğini fark ettim. Kendisine çok alıştığım için birdenbire vazgeçmek hiç kolay olmayacak fakat her açıdan daha iyileri dururken sırf alıştığım için uTorrent’i kullanacak değilim. Sonuçta hepsinde mantık ve çalışma prensibi üç aşağı beş yukarı aynı diyebilirim.

Gel gelelim bu yılki en güçlü torrent yazılımları listesine. İlk sırada geçen yılın ikincisi qBittorrent bulunuyor.

1. qBittorrent

Rakipleri gibi açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olan qBittorrent programını uTorrent’ten ayıran en önemli avantajlarından birisi de hiçbir şekilde reklam içermemesi ve böylece kullanıcıları boş yere rahatsız etmemesidir. Sırf bu özelliği bile aslında yeterlidir.

Download qBittorrent free

qBittorrent’i kısaca özetleyecek olursam; hız, basitlik ve güçlü özelliklerin kusursuz bir dengesi diyebilirim.

Bazı torrent programları akla uygun tüm fonksiyonları içerir. Bazıları olabildiğinde sade, basit ve anlaşılırdır. Türkçe dil desteği olan qBittorrent ise bu iki türde torrent programlarının tam ortasında yer alır. Bilgisayarın işlemcisini ve belleğini çok az tüketir.

Programın içinde entegre olarak gelen çok güçlü bir arama motoru, medya oynatıcısı, şifreleme, torrent dosyalarını öncelik sırasına koyma, IP filtreleme ve torrent dosyası oluşturma gibi ileri seviye özellikler yer alır. Üstelik platformlar arası çalışabilmektedir. İndirilen dosyalar otomatik olarak belirli kategoriler altında arşivlenir.

Kısacası uTorrent programının sahip olduğu özelliklerin tümüne sahip hata ondan daha hızlı ve daha güçlü bir torrent indirme programını hiçbir ücret ödemeden reklamsız olarak kullanabiliyorsunuz.

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 16.3 MB

Download qBittorrent free

2. Deluge

Download Deluge free

Kişiselleştirilebilir bir torrent programı arayanlar için Deluge en idealidir.

Ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz çok sayıda eklenti sayesinde Deluge programını istediğiniz kadar güçlendirebilir, yepyeni fonksiyonlar ekleyebilir, görünümünü değiştirebilir veya istediğiniz kadar hafif ve basit tutabilirsiniz. İndirilen dosyaları otomatik olarak kategorilere ayırır, internetin durumuna göre torrent indirme hızını otomatik olarak ayarlar, zaman ayarlı planlı indirme yapabilir, Chrome ve Firefeox tarayıcısıyla entegre çalışabilir ve indirilen dosyaları toplu olarak yeniden isimlendirebilir. Aslında burada sayamayacağım daha çok sayıda fonksiyona sahiptir.

Deluge içinde hiç reklam yoktur. Bu açıdan rahat olunuz.

Dil: Türkçe

Boyut: 14.6 MB

Lisans: Ücretsiz

Download Deluge free

Kişisel olarak tavsiyem ilk iki sıradaki programdan birini kullanmanız yönünde olacaktır. Fakat bilgi olsun diye listenin diğer 3 programını da paylaşıyorum.

3. Transmission (Mac ve Linux içindir)

transmission-qt-650-80.jpg (650×365)

Download Transmission now

4. Transmission-Qt Win (Windows içindir)

transmission-650-80.jpg (650×365)

Download Transmission-Qt Win free

5. uTorrent

Download uTorrent free

Download uTorrent free


Yayımlandı

kategorisi