En iyi virüs temizleme programları 2018 ücretsiz virüs silme programı

Sponsorlu Bağlantılar

İster ileri seviye çok bilgili bir kullanıcı olun, ister bilgisayar kullanmaya yeni başlayan bir acemi olun, hiç fark etmez. Herkesin bilgisayarına her şekilde virüs bulaşabilir. Bunu engellemek için pahalı virüs programları kullanabilir ve virüslerin bulaşmasını önleyebilirsiniz.

Fakat şuan için bilgisayarınıza virüs bulaşmışsa ve acilen temizlemeniz gerekiyorsa, bunun için ücret ödemek de istemiyorsanız, sizler için 2018 itibariyle bedava olan en iyi virüs temizleme programlarını sunuyorum:

1- AdwCleaner

Dikkatsizce ve hızlı bir şekilde Next (İleri) butonuna tıklayarak kurduğunuz programların isteğiniz dışında gizlice kurduğu tarayıcı araç çubukları ve diğer reklam yazılımlarını arayıp bulan ve kaldıran bedava bir temizlik programıdır. Kısacası izniniz olmadan gizlice bilgisayarınıza sızmış tüm reklam yazılımlarını ve araç çubuklarını temizleyebilirsiniz.

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 1.4 MB

Dil: Türkçe

İndirmek İçin Tıklayınız.

2- Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes-Anti-Malware1.png (700×533)

Hem kullanması kolay hem de çok etkili bir zararlı yazılım kaldırma programıdır. Otomatik olarak bilgisayarı tarar, zararlıları bulur ve kendiliğinden siler.

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 21,8 MB

Dil: Türkçe

İndirmek için tıklayınız.

3- Avast Virus Cleaner

avast! Virus Cleaner Screenshot

Dünyaca ünlü güvenlik devi Avast’ın ürettiği ve ücretsiz olarak sunduğu bir virüs temizleme programıdır. Özellikle trojan tarzı virüsleri arar ve otomatik siler.

Silebildiği virüslerin ufak bir kısmını örnek olarak verelim:

 • Win32:Badtrans [Wrm]
 • Win32:Beagle [Wrm] (aka Bagle), çeşitleri A-Z, AA-AH
 • Win32:Blaster [Wrm] (aka Lovsan), çeşitleri A-I
 • Win32:BugBear [Wrm], including B-I çeşitleri
 • Win32:Ganda [Wrm]
 • Win32:Klez [Wrm], tüm çeşitleri (çeşitleri Win32:Elkern)
 • Win32:MiMail [Wrm], çeşitleri A, C, E, I-N, Q, S-V
 • Win32:Mydoom [Wrm] (çeşitleri A, B, D, F-N )
 • Win32:Nachi [Wrm] (aka Welchia, çeşitleri A-L)
 • Win32:NetSky [Wrm] (aka Moodown, çeşitleri A-Z, AA-AD)
 • Win32:Nimda [Wrm]
 • Win32:Opas [Wrm] (aka Opasoft, Opaserv)
 • Win32:Parite (aka Pinfi), çeşitleri A-C
 • Win32:Sasser [Wrm] (çeşitleri A-G)
 • Win32:Scold [Wrm]
 • Win32:Sinowal [Trj] – çeşitleri AA, AB
 • Win32:Sircam [Wrm]
 • Win32:Sober [Wrm], çeşitleri A-I, J-K
 • Win32:Sobig [Wrm], çeşitleri B-F
 • Win32:Swen [Wrm], UPX-packed çeşitleri
 • Win32:Tenga
 • Win32:Yaha [Wrm] (aka Lentin), tüm çeşitleri
 • Win32:Zafi [Wrm] (çeşitleri A-D)

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 398 KB

İndirmek için tıklayınız.

4- Kaspersky Virus Removal Tool

kaspersky-virus-removal-tool-2011-04-700x525.jpg (700×525)

En iyi güvenlik yazılımı şirketlerinden biri olan Kaspersky’nin ürettiği ama bedava sunduğu bir virüs silicidir. Anlık olarak bilgisayarı koruyan bu program otomatik olarak bilgisayarı tarar, virüs var ise bulur ve ya temizler ya karantina altına alarak sizi korur.

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 85.5 MB

İndirmek için tıklayınız.

5- Bitdefender Adware Removal Tool

BitdefenderAdwareRemovalTool.jpg (580×450)

Tıpkı birinci sırada paylaştığımız AdwCleaner gibi, bu program da bilgisayardaki reklam yazılımlarını veya sizi rahatsız eden araç çubuğu eklentilerini arayıp bularak kaldırır ve sizi kurtarır.

Lisans: Ücretsiz

Boyut:46,6 MB

İndirmek için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum

 1. Allah Razı olsun. şu reklam virüsü benim çok canımı sıkmıştı bide internet kopmaları falan , 1. programla hallettim şuan bi reklam çıkmadı çok teşşekkür ediyorum..

 2. bişe sorcam hepsinimi indirce hangisi daha iyi bende hep kendi kendine google reklam çıkıyo oyun oynamayamıyom

 3. Beyler cidden 1. sıradaki program çok düzgün çalışıyor [Online Oyun Oynayanlar İçin İdeal Bir Çözüm]

   1. Evet kardeş eğer bilgisayara trojan bulaşmış ise kesinlikle siliyor. Ama anlık koruma sunmuyor yani virüslerin ve trojanların bulaşmasını engelleme özelliği ücretsiz antivirüs programlarında yok. Sadece virüsler bulaştıktan sonra tarama yapıp buluyor ve temizliyor.

  1. yukarıda sunduğum bu programların herhangi birini ücretsiz olarak indirip, bilgisayara kurduktan sonra, bilgisayarda tarama yaptırıp virüsleri temizleyebilirsiniz. Eğer birisi işe yaramazsa, paylaştığım alternatif diğer güvenik programıyla mutlaka bu virüsleri sileceğinizden emin olabilirsiniz.

  1. Böyle bir hatayla hiç karşılaşmadım. Sorun büyük ihtimalle senin bilgisayardadır. İstersen yeniden başlat bilgisayarı. Belki de işletim sisteminle uyumsuzdur. XP veya Vista falan mı kullanıyorsun? Söylersen yardımcı olabilirim.

 4. elinize sağlık,anlık tarama yapanların hepsini indirdim kullandım,yalnız Malwarebytes bende çok işe yaradı.tekrar sağolun

  1. Eğer inatçı ve baş belası bir virüsle karşılaşdıysanız, önce bilgisayarı güvenli modda açıp ondan sonra bu programlarla temizlik yaptırmayı deneyin. İşe yarayacaktır.

 5. yeabests adlı pup vardı adw cleaner i indirip çalıştırdım bunu ve diğer pup ları hemen temizledi elinize emeğinize sağlık teşekkürler
  not( indirmesi temizlemesi 10 dk bile sürmedi reklam da yok yani süper)

  1. Malwarebyte veya adwcleaner programıyla kaldırabilirsiniz. Bunlar tamamen ücretsiz programlardır.

 6. megaflix diye bir yerden trojan geliyor. Esed, Kaspersky… bir sürü proğram indirip tarattım. Çare olmadı. Bir tavsiyeniz varsa , lütfen. Bilgisayar felç…Selamlar…

  1. Öncelikle bilgisayarın program ekle/kaldır ekranına gelin ve tanımadığınız, bilmediğiniz, şüpheli olarak gördüğünüz programları seçip kaldırın. Ardından bu sayfada yukarıda verdiğim ADWCLEANER programını indirip kurun ve bilgisayarı taratın.Son olarak Avast tarayıcı temizleme programını (ücretsizdir) indirip tarayıcıyı temizleyin (Avast browser cleanup). Yüzde 99 ihtimalle bu virüs silinecektir.

  1. Bu programlar ücretsizdir. Ücretsiz özelliklerine yazılımcı tarafından hiçbir engel uygulanmamaktadır. Ücretsiz olan özellikleri zaten kullanıcıların ihtiyaçlarının yüzde doksanını karşılıyor. Yani satın almanıza zaten gerek yok.

 7. Allah senden Razı Olsun adamım google Sureklı manyak mnyak sapk sapk seyler acıyordu onume hay aq dıyodum ama buldumya su sıteyı artık hep burdan bakarım

 8. Allah sizden razı olsun daha yeni virüs bulaşmıştı şimdi silindi. ÇOK TEŞEKKÜRLER

 9. bendeki reklam virüsü virüs programlarını indirmemi engelliyor adware killeri indirsemde açılmasına engel oluyor yardım edin derdim ama çözümü buldum kesinlikle kaspersky hem şifreli virüsleride siliyor bi ara vardı size 600 dolar kitleyen virüs şimdi onuda siliyor ama o virüsde kalktı zaten adını unuttum krypto lu bişeydi teşekkürler kasperskyın linki için

Yorum Yap