En İyi WiFi Onarma ve Hızlandırma Programları 2019-2020

WiFi analiz araçları ile WiFi kablosuz ağla ilgili sorunları teşhis edebilir ve gerekli optimizasyonları yaparak maksimum performansı elde edebilirsiniz.

İşte En Kaliteli 3 WiFi Onarma ve Hızlandırma Programı


Wifi Analyzer

Microsoft Store mağazasından indireceğiniz bu program listemizin birinci sırasında olmayı hak ediyor. Tamamen Windows 10 için özel olarak geliştirilmiştir.

Uygun kanalları arama, kimliğini tespit etme ve ısı grafiğine bakarak modemde mümkün olan en iyi noktaya yükleme imkanı sunar.

Çevredeki diğer WiFi ağlarını analiz ederek sizin ağınızla çakışanları belirler. Her kanala yıldızlardan oluşan farklı bir puan verir.

Bu puana göre en iyi seçeneği kolayca seçebilirsiniz. Böylece modeminizin performansı ve hızı artar ve bağlantı sorunları çözülür.


Netcut

Listemizdeki bir diğer en iyi WiFi analiz programı Netcut. Çok güçlü bir ağ inceleme ve hata bulma yazılımıdır. Aslında kullanıcıların görmediği bir arka plan çözümü olarak (backend) geliştirildi.

Üstelik sadece Windows’da değil, aynı zamanda Android ve iOS platformlarında da çalışıyor.

Fakat yeni başlayanlar için hiç uygun değil. Tamamen profesyoneller ve ofis kullanımı için üretilmiştir.

Bu program sayesinde WiFi ağınızdaki tüm ip adreslerini tarayıp bulabilir ve analiz edebilirsiniz.

WiFi ağının sizden gizli suistimal edilmesini önlemek ve bant genişliğini yönetmek için kullanılan ARP  protokolü gibi tüm gelişmiş araçlara sahiptir.

Bu programın en güzel yanı ise modeme erişim sağlamadan direk olarak istediğiniz kişileri WiFi ağından dışarı atma imkanı sunmasıdır.

Ayrıca bu program bağlantı menzilini güçlendirerek modemin performansını artırır ve interneti hızlandırır.


NetSpot

WiFi analiz programların büyük kısmı hiç de cazip olmayan kullanıcı arayüzüne sahip. Fakat bu programın çok güzel bir arayüzü bulunuyor.

Bu programın Survey ve Discover isimli iki modu bulunuyor. Survey moduyla ısı haritaları oluşturabilir ve böylece etraftaki ağları ve bağlantı noktalarını tespit edebilirsiniz.

Discover modu ise çevredeki WiFi ağlarının ekran görüntüsünü alır. Böylece en iyi bağlantı noktasını seçebilir, sinyal gücünü artırabilir ve sinyal bozulmalarıyla mücadele edebilirsiniz.

Aslında bu program premium bir araçtır ve ticari olmayan amaçlarla en çok 2 kullanıcıya kadar kullanılabilir.

Çok güçlü bir araç olan NetSpot hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygundur. Fakat ev kullanıcıları için oldukça pahalı olduğunu belirtmek zorundayım.


Yayımlandı

kategorisi