Ana Sayfa Bilgi Küpü Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları 2017

Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları 2017

9686
0

Her kadın eşarp bağlayabilir ama bazıları diğerlerinden daha güzel bağlar, bazıları kendisine en çok yakışan ve yüzünün güzelliğini en iyi şekilde ortaya çıkaran eşarp bağlama modelini bulur.

Bu sayfamızda siz değerli ziyaretçilerimiz için eşarp bağlama konusunda en çok işinize yarayacak ipuçlarını sunuyoruz.

Aşağıdaki videolar binlerce kişi tarafından izlenmiş ve binlerce olumlu yorum almış en iyi eşarp bağlama videolarıdır. Bu videoları izleyerek sıfırdan eşarp bağlamanın kitabını yazacak kadar bilgili ve becerikli bir hale gelebilirsiniz. Sayfanın aşağı kısmında ise en güzel eşarp bağlama modelleri, en doğru eşarp bağlama yöntemleri ve yüz şekline göre uygun eşarp bağlama konusunda ayrıntılı bir yazı dizisi hazırladık.

İzledikten sonra eğer beğenirseniz, lütfen aşağıdaki yorum kısmından bir teşekkürü bize çok görmeyin. Yok eğer, bir hata veya eksik görürseniz, eleştirilerinizi de yorum yazarak bize iletmeyi ihmal etmeyin.
Günlük hayatta kullanabileceğimiz eşarp bağlama yöntemleri hangileridir?

Eşarp Bağlama Videosu

Güzel Eşarp Bağlama

Şal En Doğru Şekilde Nasıl Bağlanır?

Şal Bağlamanın Püf Noktaları

Zaman zaman hepimiz şalımızın duruşundan şikayet ederiz. Birçok tesettürlü hanımın şal örtme stillerine ne kadar baksak da, bir türlü bizim şalımızın istediğimiz görüntüyü vermediğinde üzülürüz. O zaman şal kullanımıyla ilgili püf noktaları bilmemiz gerekir. İşte tesettürlü hanımlar için hazırladığımız bugünkü yazımızda, şal örtmenin ipuçlarını sizlerle paylaşmış olacağız.

Şal Seçimine Dikkat: Öncelikle şallarınızda kumaş kalitesi çok önemlidir. Özellikle kumaş olarak ipek şalları kullanmanızı önermiyoruz. Kalın kumaş ve tok duruşlu şalları tercih etmelisiniz. Kaygan ve naif kumaşlardaki şallar asla istediğiniz görüntüyü vermez. Örttüğünüzde de doğrudan doğruya yüzünüze yapışarak, kullandığımız şal stil bir görüntü vermeyecektir.

İğne Kullanın: Şalınızın kumaşı ne kadar kalın ve kaygan olmasa da, siz hareket halinde olduğunuzdan kayarak, şeklinin bozulmasına yol açacaktır. Bu sebeple başınızın hemen üstüne bir toplu iğne kullanabilirsiniz. Boynunuzun görünmemesi ve boğazınızın açılmaması için de çenenizin altından şalınızın duruşunu serbest ve rahat sağladıktan sonra iğneleyebilirsiniz.

Şal Kullanımına Özel Bone: En hassas kumaşlardan olan ipek, narin dokusu ile çabuk deforme olur. Eğer eşarbınızın çabuk deforme olmasını istemiyorsanız iğnesiz şal bağlayabilirsiniz. Ancak bu kullanım çok da konforlu değil. Çabuk dağılıp, bozulabilen bir bağlama şekli. Ancak şimdi tüm bu sorunları ortadan kaldıracak yeni bir bone keşfettik! İğnesiz şal kullanımı için tasarlanan bu boneler boyun ve kulak kısmını da tamamen örtecek şekilde tasarlanmış. Eğer siz de iğne kullanmaktan yana değilseniz bu bonelerden temin etmenizi öneririz.

Ten Rengine Göre Eşarp Ve Şal Seçimi

Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

Hangi Ten, Hangi Renk Eşarp Kullanmalı?

Eşarp seçimlerinizde genellikle kıyafete uygun olabilecek tonları seçmeye özen gösteririz. Ancak bu tek başına doğru kabul edebileceğimiz bir durum değil.

Ten renginizin de bu uyuma dahil olması bütünlük için oldukça önemli olduğunu biliyor muydunuz? Esmer, buğday-sarışınlar için eşarp rengi seçiminde dikkat etmeleri gerekenleri Yesiltopuklar.com ‘da keşfedin!

Esmer Ten için Eşarp/Şal Seçimi

Esmer tenli kadınlar mutlaka açık tonlarda ya da sıcak renkler de eşarp ve şal seçiminde bulunmalılar. Toz pembe, bebek mavisi, eflatun, yeşilin birçok tonu gibi pastel renkler esmer tenli kadınlar için ideal renk tonları olabilir. Ayrıca sıcak renklerden pembeler de tercih edilebilir, eğer siyah kullanmak gerekirse pembenin içinde varla yok arası miktarda siyah renkerin bulunduğu desenli eşarplar da doğru bir seçim olacaktır.

Şeftali tonları da esmer tene uyum sağlayan renkler arasındadır. Kumaş seçimlerinde parıltılı kumaşlar, leopar desenler, vizon desenleri de çarpıcı bir görüntü oluşturabilir.

  • Uyumlu renkler: Toz pembe, bebek mavisi, eflatun, şeftali tonları, yeşilin birçok tonu.
  • Uzak durması geren renkler: Tunç ve dore renkler gibi ten rengini donuk gösterecek sarımsı tonlar.

Buğday-Sarışın Ten için Eşarp Seçimi

Buğday ten rengine en iyi uyum sağlayan renklerin başında mavi ve lila geliyor. Buğday tenliler ve sarışınların gardıroplarında pembe ve açık mavi tonlarında eşarp ya da şallardan mutlaka bulunmalı.

Koyu kırmızı tonları, parlak mavi rengi ise kaçınması gereken renkler arasında yer alıyor. Bu renklerden uzak durmalısınız zira mizacınızı olduğundan sert ve çokça ciddiyetli gösterecektir.

  • Uyumlu renkler: Mavi, lila, açık yeşil, sarının koyu tonları, açık turuncu, mercan ve gri-mavi tonları.
  • Uzak durması geren renkler: Koyu kırmızı, parlak mavi.

Yüz Şeklinize Uygun Eşarp Ve Şal Bağlama Biçimleri

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama

Şimdi alıştığınız şekilde bağladığınız eşarp ya da şalın doğru olup olmadığına yukarıdaki tablodan kontrol edebilir ve aşağıdaki doğru yöntemleri inceleyerek farkı gözlemleyebilirsiniz.

Unutmayın, doğru şekilde bağladığınız eşarp sizi hiç tahmin etmeyeceğiniz kadar değiştirebilir.

Kare Yüz için Eşarp Bağlama Biçimleri

Kare yüz tipine sahipseniz eşarp altından kullandığınız bonenin gözükmemesine dikkat etmelisiniz. Bonenin gözüktüğü bağlama şekli ile yüzünüz tombul yanaklı bir biçim alabilir. Bu sebeple en doğru eşarp ya da şal bağlama biçimi bonenin gözükmemesi ve eşarbınızı oval bir biçimde bağlamanız olacaktır.

Yuvarlak Yüz için Eşarp Bağlama Biçimleri

Yuvarlak yüzlü insanlar tombul yanaklı gözükme durumunu hep yaşarlar. Bu yüz şekline sahipseniz bonenizi alnınızın en üst kısmından bağlamanızı öneririz. Eşarbınızı oval bir biçimde bağlayarak daha uzun bir yüz görünümüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca Asya tarzı şal bağlayarak ve başınızın üzerinden doladığınız şalınızın bir ucunu aşağıya doğru bırakabilirsiniz. Bu model de yine yüzünüzün uzun görünmesini sağlayacak doğru bir eşarp bağlama yöntemidir.

Uzun Yüz için Eşarp Bağlama Biçimleri

Yuvarlak yüz ve kare yüz için boneyi en tepeden yani saç bitiminden bağlamalarını önermiştik. Uzun yüze sahip olanlara ise tavsiyemiz boneleri gözükecek kadar aşağıdan yani biraz daha alınlarına doğru bağlamalarıdır. Yüzü saran sımsıkı bağlanmış şal ya da eşarp yerine daha gevşek bağlama yöntemini deneyebilirsiniz. Yapmanız gerekenleri tekrar etmek gerekirse; boneyi aşağıdan bağlamak, eşarbınızın iğnesini biraz gevşek bırakacak şekilde tutturmak ve boyun kısmını sımsıkı sarmamak…

Ters Üçgen için Eşarp Bağlama Biçimleri

Bu yüz şekli için yine bonelerinin gözükmesini tavsiye ederiz. Uzak durmaları gereken konu ise şal ya da eşarplarını alınlarına yapıştırarak bağlamak olacak. Şal ya da eşarbınızın üst kısmının yüzünüzden biraz da önde ve yukarıda olmasını sağlayarak çene kısmınızın sivri görünümünü geri plana taşıyabilirsiniz. Bu yöntemleri denediğinizde değişimin farkına siz de varacaksınız.

Hangi Şal Bağlama Biçimi, Hangi Stile Uygun?

Kıyafet stiline göre şal mı bağlanır, diyenleri duyar gibiyiz. Ancak salaş bir hırkanın üzerine ipek eşarp ya da şal görmek artık gözlerimizi fena halde yoruyor. Dökümlü hırkalar, pançolar ve pelerinlerin üzerine neden parlak ipek kumaştan bir eşarp tercih edilir ki?

Kıyafetler seçimleri ve iyi görünmek çalışan kadınların, öğrencilerin ve görünümüne dikkat eden tüm kadınların isteği. “İnsan kıyafetiyle karşılanır fikirleriyle uğurlanır” atasözünü de göz önünde bulundurduğumuzda görünüme de gerektiği kadar önem vermekte fayda var. Elbette herkes modacı değil ve elbette herkesin giyim hatası yapması çok olağan. Ancak bunu en aza indirecek önerileri Yesiltopuklar.com editörlerinden öğrenebilirsiniz. Şimdi hangi stil için hangi eşarp ya da şal bağlanmalı sorusunun yanıtı için haberimize göz atın!

Bolluklar İçinde

Bol hırkalar, pançolar ya da pelerinler…

Sonbahar kış mevsimlerinin vazgeçilmezi olan bu parçalar yün karışımlı halleri ile hepimizin gözdesi. Hafta sonları ya da iş yoğunluğunda tercih edebileceğiniz bu parçaların üzerine ipek eşarp ya da şal yerine pamuklu, pamuk karışımlı ya da yün şal tercih etmelisiniz.

Rahatlığın karşılığı olan bu parçaları doğru eşarplarla birleştirmenin çok da kolay olduğunu söyleyemeyiz. Ancak gelin bol dış giyim ürünlerini yün ya da pamuklu şallarla kombinleyin ve hatta şalınızı gelişi güzel şekilde boynunuza dolayın ve çivi çiviyi söksün!

Yeni Sportif

Yeni sportiflik anlayışı bomber ceketleri şık eteklerle birleştirmeyi mümkün kılıyor. Hazır havalar henüz iyice soğumadan, kara kış yüzünü göstermeden spor ceketlerinize şık eteklerle bir arada olmalarına fırsat verin.

Peki, ya eşarp? Bu yeni sportiflik anlayışına yeni bir duruş da siz kazandırın. Kendinden desenli, kabartma dokulu şallar bu stile en iyi uyum sağlayacak parçaların başında geliyor. Böyle bir şalı boyun arkasından tek bir düğüm atarak sportif bir görünüme sokabilirsiniz.

Maskülen Dinginlik

Koyu renkli maskülen pardösülerle yakalayacağınız siluetin minimalizm kümesinde yer almasını istiyorsanız abartıdan uzak durun ve seçeceğiniz parçalarda sadelik arayın.

Görünümünüze bir doz şıklık katmak için reçetenizde ipek tivil eşarp olsun. Bu eşarbı bağlama biçiminiz ise arka kısmı dışta kalacak şekilde öndeki iki ucu eşarp altından birleştirecek şekilde olsun. Burada dikkat etmeniz gereken nokta boyun kısmını çok sıkmadan bir düğüm atmak. Bu sebeple eşarp uçlarını boyun arkasından bağlarken en uç noktasından bağlayın.

Düz renk dış giyim parçalarıyla desenli ipek tivil eşarp modelleri kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikGüneş Lekeleri Nasıl Geçer 2017 Kesin Çözüm
Sonraki İçerikGüneş Tutulması Nedir, Neden ve Nasıl Olur? Kısaca Özet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz