Ana Sayfa Programlar Ethernet İnterneti Kapatma ve Açma Programı (Kolay ve Hızlı Kısayol)

Ethernet İnterneti Kapatma ve Açma Programı (Kolay ve Hızlı Kısayol)

1155
1

NetSwitch tamamen ücretsiz olan ve ufak boyutlu bir yazılımdır. Bu araç sayesinde sadece tek bir tıklamayla internet bağlantınızı kesebilir ve yine tek bir tıklama yaparak yeniden internete bağlanabilirsiniz. Kısacası NetSwitch ile hızlı ve pratik bir şekilde ethernet bağlantısını veya WiFi kablosuz bağlantıyı kapatabilir yada açabilirsiniz.

NetSwitch programını bilgisayara yükledikten sonra sistem tepsisinde simgesi görünür.

NetSwitch tray icon to disable wifi

İnterneti açmak yada kapatmak istediğiniz zaman bu simgenin üzerine gelip fareyle sağ tıklayın. Aşağıdaki gibi bir menü açılacak.

NetSwitch disabling wifi in action

Bu menüde anlık olarak bağlı olduğunuz internet bağlantıları liste halinde gösterilecek. Mesela üstteki resimde birincisi Ethernet bağlantısı yani kablolu bağlantı ve ikincisi Wifi yani Wireless (kablosuz) bağlantı olmak üzere iki internet bağlantısının mevcut olduğu görülüyor.

Bu iki bağlantının solunda tik işareti varsa, bu internet bağlantısı aktif yani internete bağlı demektir. Eğer Etherhet bağlantısını kapatmak isterseniz, Ethernet bağlantısına bir kere fareyle tıklayın. Böylece tik işaretinin kalktığını göreceksiniz. Tik işaretinin kalkması, internet bağlantısının kesildiği yani internetin kapatıldığı anlamına gelir. Aynı şekilde kablosuz bağlantıya da tıklayarak interneti kapatabilir ve daha sonra interneti açmak isterseniz tekrar tıklayarak tik işaretinin görünmesini sağlayabilirsiniz.

NetSwitch İndir (Ücretsiz).

Önceki İçerikResimleri Origami Sanatına Dönüştürme Sitesi (Programsız Online)
Sonraki İçerikFotoğraflara Film Şeridi Efekti Verme, Film Karesi Oluşturma Sitesi (Programsız)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz