Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Hesabım Neden Açılmıyor 2019 Kesin Çözüm Önerileri

Facebook Hesabım Neden Açılmıyor 2019 Kesin Çözüm Önerileri

126
0

Eğer Facebook hesabımı açamıyorum diyorsanız ve sebebini merak ediyorsanız, gerçek sebebi bulmak için üç farklı alana bakmak gerekiyor. Sorunun kaynağı tamamen sizin cihazınıza veya uygulamanıza bağlı olabileceği gibi, asıl neden internette de olabilir veya sahip olduğunuz telefonun modelinde bile olabilir. Bundan dolayı küçük bir inceleme ve analiz gerekli.

Bu yazımda açılmayan facebook hesapları için en çok işe yarayan çözüm yöntemlerini paylaşıyorum.

Facebook hesabm açılmıyor ne yapmalıyım?

Her ne kadar dünyanın en çok kullanılan ve en gelişmiş uygulamalarından biri olsa bile, yapılan sürekli güncellemelerden dolayı bazen bazı ufak problemler ortaya çıkabiliyor. Örneğin bazı kullanıcılar son dönemde Facebook’a giriş yapamıyorum diyor ve nedenini öğrenmek istiyor. Bu arkadaşlar ara sıra Facebook’un çöktüğünden de yakınmaktadır. Zaman zaman Facebook uygulamasında gerçekleştirilen güncellemeler buna yol açabileceği gibi, sizin telefonunuzu kullanma şekliniz ile de alakalı olabiliyor.

Eğer sadece kendi cihazımda (telefonumda) Facebook hesabımı açamıyorum diyorsanız, o zaman sizin cihazınız Facebook tarafından ceza alarak yasaklanmış olabilir yada sadece geçici bir süreliğine engellenmiş olabilir.  Eğer sorunu sadece giriş yaparken karşınıza çıkan bir hata mesajı olarak yaşıyorsanız, böyle bir durumda Facebook müşteri hizmetlerini arayarak yada mesaj göndererek gerçeği öğrenebilirsiniz.

Telefonda Facebook uygulaması neden açılmaz?

Bazen telefondaki Facebok mobil uygulaması çok fazla veri biriktirdiğinden dolayı Facebook hesabına giriş yapılamayabilir. Nadir de olsa bazen Dünya’daki veri alışverişinin çeşitli teknik arızalar nedeniyle aksaması sebebiyle Facebook çökebilir.

Örneğin bu kadar popüler bir uygulamanın siber korsanlar tarafından saldırıya uğraması kadar doğal bir şey olamaz. Eğer yoğun bir saldırı gerçekleşiyorsa, Facebook şirketi bir önlem olması amacıyla güvenliği artırmak için sistemi geçici bir süreliğine kapatabilir ve bundan dolayı Facebook hesabı açılmaz.

Facebook hesabm açılmıyor ne yapmalıyım?

Yapacağımız ilk iş telefondaki saat ve tarih ayarlarını kontrol etmektir. Eğer bu ayarlar güncel ve doğru değilse, giriş yapamayabilirsiniz. Çünkü Facebook güncellemelerinin her zaman kontrol edilmesi gerekiyor. Dolayısıyla telefonun saat ve tarih ayarlarını düzgün bir şekilde ayarlayın.

Eğer Facebook uygulamasında aşırı fazla veri birikmesinden dolayı Facebook hesabı açılmıyorsa, o zaman cihazın Ayarlar uygulamasını açın ve Uygulamalar seçeneğine dokunun. Açılan ekranda Facebook seçeneğini bulup üzerine dokunun. Karşınıza çıkacak olan ekranda Verileri Sil yazan seçeneğe dokunun. Böylece ön bellek silinmiş olacak.

Yukarıda anlatılan tüm bu önerileri yerine getirmenize rağmen halen daha sorun yaşamaya devam ediyorsanız, öncelikle Facebook uygulamasını tamamen telefondan kaldırın yani silin. Ardından Google Play Store uygulamasını veya iPhone kullanıyorsanız Apple Store uygulamasını açın ve Facebook uygulamasını bularak yeniden yükleyin. Muhtemelen sorun çözülmüş olacak.

Ayrıca belki de sorun tamamen sizin bağlandığınız internet ile alakalı olabilir. Bu nedenle başka bir internet ağına bağlanarak tekrar denemekte fayda var. Hatta VPN yada DNS değişimi ile yeniden denenebilir.

Önceki İçerikInstagram call checkpoint for this action hatası çözümü igdm çeviri
Sonraki İçerikHata beklenmeyen bir çıktı yüzünden çerezler engellendi WordPress çözüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz