Ana Sayfa Teknoloji İnternet Instagram call checkpoint for this action hatası çözümü igdm çeviri

Instagram call checkpoint for this action hatası çözümü igdm çeviri

162
0

İnsanların en çok fotoğraf paylaştığı platform olan Instagram her ne kadar dünyanın en popüler sitelerinden biri olasa bile, sıklıkla yapılan güncellemeler bazen bir takım garip hataları da beraberinde getiriyor. Son günlerde sizlerden çok sayıda aldığım bir hata mesajı da “Instagram call checkpoint for this action” şeklindeki bir hata ve bu yazımda yaşanan bu sorunu kökünden çözecek bazı ipuçları paylaşıyorum.

Peki bu hatanın sebebi nedir?

Daha çok Android işletim sisteminin yüklü olduğu akıllı telefon ve tabletlerde görülen bir hatadır. En çok yapılan açıklama bu hatanın nedeninin yüklenen uygulamalar arasında ortaya çıkan sorunlar şeklindeki açıklamadır. Yani eğer Instagram API uygulamasının yanı sıra değişik araçlar yada farklı uygulamalar kullanırsanız, bu tip hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Instagram Call Checkpoint For This Action Kesin Çözüm Önerileri

Bu hatanın en çok işe yarayan çözümü şudur: Instagram hesabını bilgisayarın web tarayıcısında açmak yani giriş yapmak ve ardından şifre sıfırlama yapmak. Şifreyi sıfırlamak için Instagram’ın sunduğu resmi sayfaya aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://instagram.com/accounts/password/reset/

Yukarıdaki bağlantıya tıklayınca açılan sayfada hesabınızın şifresini değiştirdikten sonra hem telefonda hem de tablette Instagram ile ilgili olan yasadışı (illegal) uygulamaları tamamen kaldırın (silin). Daha sonra Ayarlar‘ı açıp Uygulamalar seçeneğine girerek burada izin verilen bütün uygulamaları kaldırın.

Eğer internete bir VPN üzerinden bağlanıyorsanız, buna son verin ve normal bir internet bağlantısını deneyin. Şifreyi sıfırlamak için telefon kodunun yada e-posta doğrulamasındaki kodun doğru adrese gittiğinden emin olmanız gerekiyor. Ayrıca bu işlemi çok fazla yaparsanız, kod gelmeme sorunu da yaşanabiliyor.

Son olarak Instagram uygulamasının ve Android sürümünün güncel olduğundan da emin olmanız iyi olunuz.

Umarım bu önerilerle hepinizin sorunu çözülmüş olur. Bu yazımda Instagram call checkpoint for this action sorununun düzeltilmesi hakkında en çok işe yaradığı bilinen birkaç ipucu paylaştım. Eğer yapamadığınız yerler olursa veya kafanıza takılan sorular için aşağıdaki yorum kutusundan bana mesaj yazabilirsiniz. Ayrıca bu konunun daha da zenginleşmesi için yorumlarınızla eklemeler yada düzeltmeler yapabilirsiniz. En kısa sürede sorularınıza cevap vermeye çalışıyorum. Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Önceki İçerikİnstagram facebook ile giriş sorunu kesin çözüm 2019
Sonraki İçerikFacebook Hesabım Neden Açılmıyor 2019 Kesin Çözüm Önerileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz