Facebook Messenger Gönderilen Mesajı Silme (Geri Alma) Nasıl Yapılır?

Milletin ağzı torba değil ki büzesin lafını çok duymuşuzdur. Aynı şey anlık ileti programlarında mesela WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinde yazışmalarda bile geçerlidir.

Çoğu zaman anlık heyecan, öfke, korku veya nefret gibi duygular eşliğinde aklımıza ilk gelen şeyi yazıp gönderiyoruz ama bunlardan bazılarının çok sakıncalı olabileceğini hemen anlayarak pişman oluyoruz. Bazen de birine göndereceğimiz mesajı yanlışlıkla başka birine gönderiyoruz.

WhatsApp platformu bu gibi durumlar için yazılan mesajı ilk 7 dakikada silme özelliğini getirdi. Böylece karşı taraf görmemişse, hemen silerek hiçbir şey olmamış gibi davranabilirsiniz.

Şimdi aynı özellik yoğun talepten dolayı Facebook Messenger platformuna da getirildi. Üstelik bu süre 7 değil tam 10 dakika olarak belirlendi. Bence ekstra 3 dakikalık süre çok iyi oldu.

Facebook Messenger Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir (Geri Alınır)?


Facebook Messenger ile karşı tarafa yazdığınız ama keşke yazmasaydım dediğiniz bir mesajı silmek (iptal etmek) oldukça kolay ve basit bir işlemdir.

Tek yapmanız gereken gönderdiğiniz mesajın üzerine parmağınız ile basmak ve 2-3 saniye basılı tutmak. Böylece açılan menüden Herkes İçin Kaldır seçeneğini seçerek bu mesajı kalıcı bir şekilde tamamen silebilirsiniz.

Ama unutmamanız gereken en önemli nokta, yollanan mesajı yalnızca ilk 10 dakika içinde silme imkanı verilmesidir. Yani 10 dakikayı geçen hiçbir mesajı her iki taraf için silemezsiniz. Dolayısıyla geçmişte gönderdiğiniz mesajları da bu yöntemle silmeniz mümkün değil.

Son olarak yalnızca yazılı mesajları değil, gönderdiğiniz fotoğraf ve videoları da ilk 10 dakika içerisinde kalmak şartıyla herkes için silebileceğiniz hatırlatalım.


Yayımlandı

kategorisi