Instagram Spam Atma Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Selamlar, bu yazımızda Instagram spam atma konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Bildiğiniz gibi tüm sosyal medya platformlarında bu tarz özellikler bulunuyor. Fakat son dönemde Instagram’da spam atma menüsü değiştirildiği için ve insanlar bu seçeneği bulmakta zorlandığı için, pek çok kullanıcı artık paylaşımlara spam atmakta zorlanıyor.

Eğer siz de rahatsız edici paylaşımlara spam atmak istiyorsanız ama nasıl yapıldığını henüz bilmiyorsanız, bu yazımızda kısaca anlatıyoruz. Ayrıca üzerinde numaralandırılmış ok işaretlerinin bulunduğu resimler ekleyerek daha kolay anlamanıza yardımcı oluyoruz.

Instagram’da Bir Hesaba (Profile) Spam Nasıl Atılır?


İlk olarak rahatsız edici ve uygunsuz içerikler paylaşan kişinin profiline giriş yapın. Ardından sağ üst köşedeki üç nokta simgesine basın. Açılan menüden Şikayet et seçeneğine basın. Üstteki resimde bu adımlar 1 ve 2 numaralı oklar ile gösterilmiştir.

Karşınıza ufak boyutlu bir menü çıkacak. Bu menüde Spam seçeneğine basın. Böylece profili şikayet ettiğinizi yani spam attığınızı belirten bir teşekkür mesajı karşınıza çıkacak ve aşağıdaki gibi görünecek.

Hepsi bu kadar basit ve kolay arkadaşlar. Şimdi de münferit paylaşımlara spam atmayı gösterelim.

Instagram’da Paylaşıma Spam Nasıl Atılır?


Öncelikle rahatsız edici paylaşımın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine basın ve açılan menüden Şikayet et seçeneğine basın. Alttaki resimde bu buton ve seçenek gösterilmiştir.

Böylece karşınıza aşağıdaki menü çıkacak. Buradan Spam seçeneğine basın.

Ve işte işlem tamam! Bu gönderiyi şikayet ettiğiniz için size teşekkürlerini bildiren ekrana geliyorsunuz.


Yayımlandı

kategorisi