Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Messenger Haber Almak İstemiyorum Nedir Ne İşe Yarar?

Facebook Messenger Haber Almak İstemiyorum Nedir Ne İşe Yarar?

36
0

Merhabalar, bu yazımızda Facebook Messenger’da yeni çıkan bir özellikten söz edeceğiz. “Facebook Messenger Haber Almak İstemiyorum” özelliği nedir, ne işe yarar ve hangi amaçlar kullanılır bilmiyorsanız, aşağıda kısaca anlatıyoruz.

Son günlerde Facebook Messenger’da size mesaj gönderen kişilerin hemen altında örneğin Serdar’dan haber almak istemiyorum şeklinde bir seçenek olduğunu fark etmişsinizdir.

Messenger uygulamasını açıp İstekler sekmesine giriş yapın. Burada yer alan herhangi bir kişinin üzerine basın. Böylece haber almak istemiyorum seçeneğini göreceksiniz.

Normalde Messenger’dan bir kişi sizinle mesajlaşmak isterse, bu kişinin yazdığı mesajlar İstekler sekmesinde görünür. Ama eğer mesajı gönderen kişi zaten Facebook hesabınızda arkadaşınız ise, o zaman Messenger uygulamasında da otomatikman arkadaşınız olarak kabul edilir.

Bundan dolayı bu kişinin yazdığı mesajı otomatik olarak Messenger’da görürsünüz.

Eğer Messenger programında arkadaşınız olmayan veya hiç tanımadığınız birinden mesaj almak istemiyorsanız, İstekler alanını açın ve bu mesajın olduğu bölüme gelin.

Mesajın üzerine tıkladığınız anda size yazdığı tüm mesajı görebilirsiniz. Sakın bu mesaja cevap yazmayın. Çünkü sizin mesajı okuduğunuzu ve uygulamada aktif olduğunuzu anlayacaktır. Hatta aktif olduğunuz her zaman bunu görecek ve sizi Messenger üzerinden sesli yada görüntülü arayabilecek. Eğer bu kişiden artık hiçbir şekilde haber yani mesaj almak istemiyorsanız, o zaman haber almak istemiyorum seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Böylece artık bu kişi size mesaj yazıp yollasa bile, artık İstekler alanında görünmeyecek.

Önceki İçerikKanal Bulunamadı Sinyal Bağlantılarını Kontrol Edip TiviBu Digiturk
Sonraki İçerikWhatsApp Mesajlar Kendiliğinden Siliniyor Nedeni ve Çözümü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz