İçeriğe geç

Kanal Bulunamadı Sinyal Bağlantılarını Kontrol Edip TiviBu Digiturk

2019 08 21 00 19 19 1

Merhabalar, bu yazımızda Tivibu ve Digiturk kullanıcılarının sıkça karşılaştığı “kanal bulunamadı sinyal bağlantılarını kontrol edip” şeklindeki hatanın nedeni ve çözümü konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Genellikle çanak anten ile televizyon arasında sinyalin olmadığı durumlarda bu hata görülüyor. Ayrıca kanalda yayın sorunu varsa da bunu görebilirsiniz.

2019 08 21 00 19 19 3

Ama söz konusu Digiturk veya Tivibu ise çözüm için aşağıda anlatılan işlemleri uygulayınız:

Eğer TiviBu yada Digiturk üzerinde kanal bulunamadı sinyal bağlantılarını kontrol edip hatası alıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey internet bağlantısını yada uydu kablosunu kontrol etmek olmalıdır.

Eğer cihazdaki bütün kanallarda problem var ise, o zaman yeniden kurulum yapmanız gerekmektedir.

Eğer becerebilirseniz yazılımını yüklemeye çalışın. Dilerseniz harici uydu alıcıyı başka bir yerde deneyerek düzgün çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

Eğer bunlardan hiçbiri işe yaramazsa, o zaman mecburen TiviBu müşteri hizmetlerini yada DigiTurk çağrı merkezini telefonla arayarak size yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz. Muhtemelen evinize bile gelmeye gerek kalmadan, telefon üzerinden sizi yönlendirmek suretiyle sorunu kısa sürede çözeceklerdir.

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir