Ana Sayfa Teknoloji Kanal Bulunamadı Sinyal Bağlantılarını Kontrol Edip TiviBu Digiturk

Kanal Bulunamadı Sinyal Bağlantılarını Kontrol Edip TiviBu Digiturk

478
0

Merhabalar, bu yazımızda Tivibu ve Digiturk kullanıcılarının sıkça karşılaştığı “kanal bulunamadı sinyal bağlantılarını kontrol edip” şeklindeki hatanın nedeni ve çözümü konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Genellikle çanak anten ile televizyon arasında sinyalin olmadığı durumlarda bu hata görülüyor. Ayrıca kanalda yayın sorunu varsa da bunu görebilirsiniz.

Ama söz konusu Digiturk veya Tivibu ise çözüm için aşağıda anlatılan işlemleri uygulayınız:

Eğer TiviBu yada Digiturk üzerinde kanal bulunamadı sinyal bağlantılarını kontrol edip hatası alıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey internet bağlantısını yada uydu kablosunu kontrol etmek olmalıdır.

Eğer cihazdaki bütün kanallarda problem var ise, o zaman yeniden kurulum yapmanız gerekmektedir.

Eğer becerebilirseniz yazılımını yüklemeye çalışın. Dilerseniz harici uydu alıcıyı başka bir yerde deneyerek düzgün çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz.

Eğer bunlardan hiçbiri işe yaramazsa, o zaman mecburen TiviBu müşteri hizmetlerini yada DigiTurk çağrı merkezini telefonla arayarak size yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz. Muhtemelen evinize bile gelmeye gerek kalmadan, telefon üzerinden sizi yönlendirmek suretiyle sorunu kısa sürede çözeceklerdir.

Önceki İçerikÜcretsiz Turbobit Çeviriciler 2019 Premium Link Generator Siteleri
Sonraki İçerikFacebook Messenger Haber Almak İstemiyorum Nedir Ne İşe Yarar?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz