Facebook Şifre Değiştirme Sınırı Kaçtır? Neden Şifre Yenilemiyor?

Facebook’ta şifre değiştirme işlemi için bir sınırlama var mı? Bir günde en fazla kaç kere şifre değiştirilir? 24 saat içinde en çok kaç kere şifre değiştirmeye izin veriliyor?

Merhabalar, bu yazımızda Facebook şifre değiştirme sınırı hakkında sizlere yardımcı olacağız.

Facebook hesabınızın çalınmasını önlemek için belirli sürelerde şifrenizi değiştirmeniz faydalı olur. Ayrıca Facebook şirketi 24 saat içinde birkaç kere şifre değiştirme işlemi yapanlara otomatik olarak kısıtlama getirmektedir. Bunun da amacı hesabın çalınmasını korumaktır.

Peki bir gün içinde en çok kaç kere şifre değiştirme izni veriliyor?

Bu sorunun cevabını tam olarak bilen yok. Çünkü internette böyle bir bilgi yer almıyor. Ama 24 saat içerisinde mesela 2-3 defa şifreyi değiştirirseniz, büyük ihtimalle anında sınırlama getirilir ve bir daha şifre değiştirmek için tam 24 saat beklemek zorunda kalırsınız.

Üstelik bu 24 saat içerisinde yeniden şifre değiştirmeye çalışırsanız, bu defa o dakikadan itibaren 24 saat daha beklemek zorundasınız. Dolayısıyla 24 saat geçmeden başka bir deneme yapmayın.

Eğer 24 saat sonra hesabınıza giriş yapamazsanız, Facebook yetkililerine durumu bildirin ve yardımcı olmalarını isteyin. Eğer hesabınız gerçekse yani sahte (taklit) değilse, sorunu çözerler. Fakat Facebook yetkilileri  gerçek hesap kullanmaya çok önem gösteriyor. Bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var.


Yayımlandı

kategorisi