Bağlantınız Gizli Değil Ne Demek, Çözümü Nedir? Android iPhone PC

Merhabalar, bu yazımızda Chrome, Firefox, Edge, Opera ve Safari gibi web tarayıcılarında görülen “bağlantınız gizli değil” hatasının ne anlama geldiği, olası nedenleri ve muhtemel çözüm yöntemleri konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Web tarayıcısını açıp bazı web sitelere girmeye çalıştığınız zaman bağlantınız gizli değil şeklinde bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Android’li telefonlar, iPhone ve bilgisayar için farklı çözüm önerileri sunuyoruz.

Android ve iPhone için bağlantınız gizli değil hatası çözümü


Mobil cihazlarda bu tür hataların en sık karşılaşılan nedeni cihazın tarih ve saatinde ortaya çıkan sorunlardır.

Eğer telefonun tarih ve saat ayarı bozulmuşsa, Google ile uyuşmazlık meydana gelebilir. Dolayısıyla rastgele bir web sitesine girmeye çalışırken böyle bir hata mesajı karşınıza çıkabilir.

Bundan dolayı yapmanız gereken cihazın tarih ve saatini güncellemek.

Bazen telefona yüklediğiniz bazı uygulamalar böyle bir hataya yol açabilir. Sizden izinsiz yüklenen uygulamalar varsa tespit edip silin.

Windows PC için bağlantınız gizli değil hatası çözümü


Bu tarz hatalar Windows yüklü bilgisayarlarda çok sık yaşanmaktadır. Çözümü ise yine aynı şekilde bilgisayarın tarih ve saatini kontrol etmek ve eğer bir sorun varsa bu sorunu düzeltmekten geçiyor.

Çünkü bilgisayarın tarih ve saat ayarı yanlış olursa, Google ile uyuşmazlık ortaya çıkar ve böyle bir hata görebilirsiniz.

Program ekle / kaldır ekranına giderek sizden izinsiz yüklenen yeni programlar varsa bulup kaldırın.

Virüs Dosyalarını Temizleyin


Bazen böyle hata mesajlarının arkasında nadir de olsa virüslü programlar olabiliyor. Hatta bu programları Program Ekle/Kaldır ekranında bile göremiyorsunuz çünkü kendini gizliyor.

Çözümü için bilgisayarda Host dosyasını açıp 127.0.0.1 verileri dışında bulunanların hepsini silin.

Peki Host dosyası nerede?

C:\Windows\System32\drivers\etc klasörünün içinde.


Yayımlandı

kategorisi

,