Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook Video Hızlandırma Yavaşlatma

Facebook Video Hızlandırma Yavaşlatma

1720
0

Dünyanın halen en popüler sosyal medya sitesi olan Facebook’ta her gün milyonlarca video izleniyor. Fakat bazı kullanıcılar videoları izlerken videonun üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyor. Örneğin videoyu hızlandırmak yada yavaşlatmak istiyor. Bu nedenle Facebook’ta videolar nasıl hızlandırılır yada nasıl yavaşlatılır bilmeyenler için, Facebook video hızını değiştirmeyi bu yazıda kısaca anlatmak istiyorum.

Artık bu tip görece kolay işler için bilgisayar programı indirip yüklemeye hiç gerek yok. Çünkü ücretsiz Chrome eklentileriyle bu işin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Ben yaptığım araştırmalar sonucu ulaştığım bu tarz 5 eklenti arasından en iyisi olarak seçtiğim Video Speed Manager adlı uzantıyı tanıtacağım. Geriye kalan 4 eklentinin de ismini ve indirme linklerini vereceğim.

Facebook Video Hızlandırma Yavaşlatma nasıl yapılır

Aralarında kullanması en kolay olduğu için ve sunduğu seçenekler bakımından en gelişmişi olduğu için Video Speed Manager isimli ücretsiz Chrome eklentisini anlatıyorum ve herkese bunu tavsiye ediyorum.

Öncelikle buraya tıklayarak eklentiyi doğrudan Chrome tarayıcısına yükleyin.

Ardından eklentinin ayarlar sayfasına giderek üstteki resimde kırmızı renkli ok işaretiyle gösterilen alanda yer alan www.instagram.com adres satırını seçip silin. Böylece artık eklentiyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şimdi Facebook’u açın ve rastgele bir videoya tıklayarak video izleme sayfasına gidin. Ardından videoya tıklayarak izlemeye başlayın. Videonun sol üst köşesinde tek satırlık bir menü ve bu menüde 5 adet buton göreckesiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsü resminde de göreceğiniz gibi bu menüdeki artı (+) ve eksi (-) butonlarına tıklayarak videonun oynatma hızını artırabilir yada azaltabilirsiniz. Butonlara her bastığınızda 10 saniye hızlandırır yada yavaşlatır. Ayrıca video süresini de ileriye yada geriye alır.

Eğer bu menü sizi rahatsız ediyorsa, bu menüyü gizleyerek, sadece klavye kısayol tuşlarıyla videonun hızını yükseltebilir yada yavaşlatabilirsiniz.

Ayrıca ayarlara girerek her bastığınızda 10 saniye yerine 20 saniye yada 30 saniye hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Aslında bu eklenti tüm video sitelerinde çalışır. Eğer çalışmasını istemediğiniz siteler varsa, üstteki resimde kırmızı ok işaretiyle gösterilen alana çalışması istenmeyen sitenin adresini girebilirsiniz. Tek satıra tek site adresi girin ve ikinci bir site girecekseniz bir alt satıra geçin. Zaten örnek olarak 3 adet site girilmiş.

Diğer video hızını değiştirme eklentileri

Yukarıda uzun uzun anlattığım eklentiyle aynı işi yapan başka kaliteli eklentiler de mevcut. Burada yalnızca isimlerini ve yüklemek için resmi sayfalarının linklerini veriyorum. Eğer üsttekini beğenmezseniz, bunları da deneyerek en iyisine kendiniz karar verebilirsiniz.

  1. Video Speed Controller
  2. Video Speed
  3. Speed Control
  4. Video Speed Control Jumper
Önceki İçerikİnstagram Video Hızlandırma ve Yavaşlatma Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikWindows 10 İçin OpenVPN İndir + Kurulum ve Kullanım Bilgileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz