Facebook Video İndirme 2016 Programsız Eklentisiz Sitesiz

facebook-video-indirme-programsiz

Artık insanların bir gününün çok önemli bir kısmı Facebook’ta dolaşarak geçiyor. Burada arkadaşlarının yaptığı paylaşımları inceleyen insanlar daha çok video izliyorlar.

Bazen de bu videoları bilgisayara kaydetmek veya telefona atmak istiyorlar. Böyle durumlarda Facebook’taki videoyu indirmeniz gerekiyor.

Facebook videolarını indirmek için programlar, eklentiler ve online hizmet veren website servisleri mevcut. Fakat eğer siz program kurmadan, Chrome veya Firefox eklentisi yüklemeden veya sitelere girmeden direk olarak doğrudan Facebook videosunu programsız indirmek istiyorsanız, aslında en kolay ve en basit yöntemin bu olduğunu söyleyerek sizi rahatlatalım.

programsiz-facebooktan-video-indirme-2482.jpg (520×245)

Programsız Facebook Video İndirme Resimli Anlatım

Not: Facebook’taki videoları indirmek için bu anlattığımız yöntemi kullanacaksanız, öncelikle videonun Facebook sunucusuna yüklü olduğundan emin olmanız lazım. Bazen Youtube veya Dailymotion, İzlesene.com gibi video izleme sitelerinin videoları Facebook üzerinde gösteriliyor fakat aslında videonun dosyası hala diğer siteler üzerinde bulunuyor. Böyle durumlarda bu yöntem çalışmaz. Tek şart videonun Facebook sunucusunda yer alması.

Eğer bir video Facebook sunucusunda bulunuyorsa, Facebook duvarınızda aşağıdaki resimde altını çizerek gösterdiğim video yazan bir link görünecek. Bu linke tıklayın.

31-03-2016 11-25-58

Tıkladığınız zaman Facebook videosunun sayfasına gidecek. Sayfanın URL adresine baktığınız zaman altını çizdiğim “/videos/” kısmı görülüyor.

URL adresinin en başındaki “www” kısmını silin ve yerine “m” harfini yazarak klavyedeki Enter tuşuna basın. Böylece Facebook video sayfasının mobil görünümü açılacaktır.

31-03-2016 11-47-24

Mobil görünümün normal görünümden farkı videoyu indirmeye izin vermesidir.  Mobil görünümde videoyu izlerken video penceresinin üzerine gelip fareyle sağ tıklayın.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir menü açılacaktır. Bu menüden “video olarak kaydet” yazan seçeneğe tıklayarak bilgisayara indirebilirsiniz.

31-03-2016 11-55-01

İşte programsız, eklentisiz ve siteleri kullanmadan Faceden video indirmek aslında bu kadar basit ve kolay! Aşağıda videolu anlatım da var. İzleyebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi