Ana Sayfa Programlar FileZilla Mı, Xftp Mi? Hangisi Daha İyi?

FileZilla Mı, Xftp Mi? Hangisi Daha İyi?

37
0

Selamı aleyküm arkadaşlar, sizlere bugün başıma gelen bir olaydan ve bunun sonuçlarına bağlı olarak çıkardığım dersten bahsetmek istiyorum.

Genellikle hepimiz bir program ücretsiz ise onun ücretliler kadar değerli olmadığını ve onlar kadar güçlü özellikleri bulunmadığını düşünürüz. Elbetteki bu konuda tecrübeli olanlar böyle düşünmez ama büyük çoğunluğun da benim gibi düşüneceği aşikar.

Neyse lafı uzatmadan sadede geleyim. Bugün WordPress blog sitemin Uploads klasöründeki fotoğrafları bilgisayarıma indirdim. Yaklaşık 1 saat sonra hepsi indir. Çünkü boyutu 2GB civarında ve toplamda yaklaşık 25 bin adet fotoğraf var.

Ben eskiden ftp programı olarak Filezilla kullanırdım. Fakat bu işte uzman olan birinin tavsiyesi üzerine ünlü Xftp programına geçiş yaptım. Normalde ücretli olan bu program, eğer şahsi işlerde kullanıyorsanız ve ticaretini yapmıyorsanız, ücretsiz olarak sunuluyor.

Genellikle bu program FileZilla’dan çok daha kaliteli olarak görülür çünkü fiyatı gerçekten çok pahalıdır ama FileZilla halihazırda bedava. Her ne kadar FileZilla’nın Pro versiyonu çıkmış olsa bile bedava versiyonu işinizi fazlasıyla görüyor çünkü ücretli versiyonun tek farkı Google Drive gibi bulut sunuculara yada e-posta adresine doğrudan yükleme yapabilmesi.

2019 06 24 04 40 11 1

25 bin adet fotoğrafı önce zip haline getirip sunucuya Dosya Yöneticisi üzerinden yüklemeyi düşündüm fakat hatalar meydana geldi ve bu iş yattı.

Ardından Xftp programını kullanmak istedim ama bir türlü 25 bin fotoğrafı işleyemedi ve yükleme kuyruğunu bile başlatamadı.

Oysa FileZilla’yı indirdiğimde hiz zorlanmadan fotoğrafları işledi ve yükleme işlemine anında başladı. Bu programa karşı ön yargılı olduğum için ne kadar yanlış yaptığımı anladım. Xftp ile saatlerce uğraşmama rağmen sonuç alamamıştım. Bu nedenle Xftp veya benzeri bir ftp programını kullanıyorsanız ve yapacağınız işlem için yetersizse yada hatalar veriyorsa, benim tavsiyem mutlaka FileZilla ile işlemi yapmanız yönünde olacaktı.r

Üstelik FileZilla programı hem ücretsiz hem de Türkçe dilini destekliyor. Hatta aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

Hemen İndir

Önceki İçerikTürkiye’nin En Büyük Mahalleleri 2019-2020 (Nüfusa Göre)
Sonraki İçerikAll-in-One WP Migration 512 MB Sınırını Kaldırma Kesin Çözüm!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz