All-in-One WP Migration 512 MB Sınırını Kaldırma Kesin Çözüm!

All-in-One WP Migration eklentisi WordPress blog sitesini taşımak için her bakımdan piyasadaki en iyi eklentidir. Bir kere kullanması çok kolay, çok fazla seçenek sunuyor ve oldukça hızlı bir şekilde işlemi gerçekleştiriyor.

Fakat bu eklenti her ne kadar ücretsiz olsa bile, ücretsiz sürümde 512 MB üst sınırı getirilmiş. Yani taşımak istediğiniz sitenin boyutu 512 MB boyutunu geçerse maalesef işlem yapmıyor ve sizi PRO sürümünü satın alarak bu sınırı kaldırmaya davet ediyor.

Her ne kadar en son sürümde bu sınırı aşmanın bir yolu olmasa da,  All-in-One WP Migration eklentisinin 6.77 sürümünde sınırlamayı kolayca kaldırabiliyorsunuz.

Bu nedenle Rollback eklentisini yüklemeniz gerekiyor. Bu eklentiyi yükledikten sonra WordPress Yönetici Panelindeki Eklentiler sayfasına gidin ve All-in-One WP Migration adlı eklentinin hemen altında görünen rollback linkine tıklayın. Açılan ufak bölümde 6.77 sürümünü işaretleyip en alttaki Rollback yazan yeşil butona tıklayın.

Ardından bu eklentiyi düzenle diyerek eklentinin sayfalarına gelin ve constant.php sayfasını açın. Orada AI1WM_MAX_FILE_SIZE kısmının yanındaki 512 değerini silin ve aşağıdaki gibi yapın.

define( ‘AI1WM_MAX_FILE_SIZE’, 45645464 * 45645646 );

Alttaki resimde gösterilmiştir.

Hatta dilerseniz kaldırılmışı var. Üstelik GitHub sitesine yüklenmiş. Çünkü All-in-One WP Migration eklentisi açık kaynak kodlu olduğu için kodlarını dilediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Dolayısıyla yasal olduğu için GitHub’a yüklemişler.

Aşağıdaki butona tıklayarak All-in-One WP Migration 6.77 sürümünü indirin ve eklentiler klasörüne atarak aktif edin. Böylece üst sınır 512 MB yerine 12 GB olacak yani yaklaşık 24 katına çıkacak. Herhalde bu üst sınır sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Eklentiyi İndir


Yayımlandı

kategorisi