FurMark İndir Ekran Kartı Test Programı Ücretsiz

FurMark 1.10.0

FurMark sayesinde kullandığınız ekran kartını daha önceden kullandığınız bir ekran kartıyla yada başka bilgisayarların ekran kartıyla karşılaştırarak test edebilirsiniz.

FurMark programı ekran kartını test etmek için  zorlayarak stres altına sokma yöntemini kullanır. Böylece ekran kartının aşırı ısınmasına neden olarak bilgisayarın performansını ve kararlılığını ölçmeye de yarıyor.

FurMark size çeşitli test seçenekleri sunar. Mesela tam ekran modda veya daha ufak pencere modunda testi gerçekleştirebilir yada çözünürlük ayarını kendiniz seçebilirsiniz. Ayrıca Overclock (hız aşırtma) işlemi uygulanmış bilgisayarlar için FurMark programının farklı bir test modu mevcuttur. Böylece bu tarz bilgisayarlarda ekran kartının sınırlarını gerektiği gibi zorlayarak daha doğru şekilde ölçme ve değerlendirme yapabilirsiniz.

FurMark programıyla teste başlamadan önce sistemdeki sürücülerin güncel olduğundan emin olunuz.

Test yapılırken program penceresinde sıcaklık bilgisi görülmektedir. Isınma kritik eşiğe geldiği zaman program sizi uyarır.

FurMark ekran kartınızı test edip diğer kullanıcılar ile karşılaştırabilirsiniz. Ekran kartınızın test puanını internette yayınlayabilir ve tüm dünyadaki ortalamaya göre ne kadar güçlü olduğunu görebilirsiniz. Üstelik yeni bir ekran kartı almayı düşünenler de bu programdan oldukça faydalanabilir.

FurMark günümüzde profesyonel oyun tutkunları ve grafik yada medya işleriyle uğraşan kişiler gibi bilgisayarın performansına önem veren kullanıcılar için ideal bir programdır.

FurMark 1.9.0

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp, Vista

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 5.53 MB

FurMark İndir

FurMark Alternatif İndirme Linki

Programın antivirüs testi raporu: Temiz.

FurMark Ekran Görüntüleri

FurMark 1.10.0

FurMark scores comparative charts

FurMark Burn-in mode - RivaTuner

 


Yayımlandı

kategorisi