Geçici E-Posta Adresi Veren Siteler, Sahte E-Posta Hesabı Nasıl Açılır? Resimli Anlatım

Inboxen ücretsiz bir geçici e-posta adresi servisidir ve sınırsız gelen kutusu hizmeti sunmaktadır.

Bu siteyi kullanarak istediğiniz kadar çok sayıda e-posta adresi hesabı açabilir ve tüm hesapların gelen kutusunu tek bir sayfada açıp gelen mesajları görebilirsiniz.

Dilerseniz bu gelen kutularını test amaçlı olarak yada reklam postaları almak için veya diğer amaçlar için kullanabilirsiniz. Mesela gerçek e-posta adresinizi vermek istemediğiniz sitelere kaydolurken kullanabilirsiniz. Böylece rahatsız edici reklam mesajlarından ve gereksiz çöp postalardan kurtulmuş olursunuz.

Bu sitede gelen kutusundaki postaları düz metin belgesi olarak bilgisayara indirebilir, mesaja iliştirilen ekteki dosyaları kaydedebilir veya seçtiğiniz bazı e-postaları önemli olarak işaretleyebilirsiniz.

Ayrıca dilediğiniz gelen kutusunu silebilir, e-posta hesabını silebilir, e-postalar içinde arama yapabilir, seçtiğiniz bazı mesajları sıralamada her zaman en üstte tutabilir veya hesaba giriş için daha güvenli olan iki aşamalı doğrulama sistemi kullanabilirsiniz.

Kullanması çok kolay olan bir sitedir. Ana sayfayı açın, Join butonuna tıklayın ve bir kullanıcı adı ve şifre ile ücretsiz olarak kaydolun.

Ardından hesabınıza giriş yapın ve yeni gelen kutuları (inbox) oluşturun. Burada iki seçenek sunuluyor. İster inboxen.co.uk uzantısını seçebilir, ister inboxen.org uzantısını seçebilirsiniz. Seçimi yaptıktan sonra bir de tanımlayıcı bir açıklama girin ve Add butonuna tıklayın.

Böylece seçtiğiniz domain (alan adı) ve rastgele kullanıcı adıyla birlikte geçici bir gelen kutusu oluşturacak.

Bu şekilde tekrar ederek yüzlerce yada binlerce gelen kutusu yani yeni bir geçici e-posta adresi oluşturabilir ve istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

 

Oluşturduğunuz tüm bu geçici e-posta adreslerine gelen bütün mesajlara tek bir yerden ulaşabilir, okuyabilir ve cevap yazabilirsiniz. Tabii ki mesajın ek dosyalarını bilgisayara indirebilir yada hemen seçip silebilirsiniz de.

Dilerseniz üst taraftaki Mark as important butonuna tıklayarak bir mesajı önemli şeklinde işaretleyebilirsiniz. Ayrıda üst taraftaki Delete butonuyla mesajı silebilir, alt taraftaki Download butonlarıyla txt formatında yada html formatında bilgisayara kaydedebilirsiniz. Resimleri de Download butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

Eğer tüm hesabı silmek isterseniz, Account seçeneğine tıklayın ve açılan sayfanın en üst kısmındaki Delete Account yazan butona tıklayın.

Sözünü ettiğimiz bu siteyi ziyaret etmek için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi