Ana Sayfa Teknoloji İnternet Opera VPN Çalışmıyor Açılmıyor Açılmama Sorunu Çözümü

Opera VPN Çalışmıyor Açılmıyor Açılmama Sorunu Çözümü

903
0

Normalde Opera tarayıcısını kurduktan sonra ayarlara gelip gizlilik ve güvenlik menüsünden VPN özelliğini açabilirsiniz. Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi VPN simgesi mavi olur yani bağlamış olur.

Fakat pek çok bilgisayarda Opera’nın VPN özelliği düzgün çalışmıyor yani bağlanamıyor. Bu sayfada açılmamasının nedenini ve çözümünü kısaca anlatacağım.

Opera’nın VPN özelliğinin çalışmamasının nedeni yüzde 99 ihtimalle güvenlik yazılımından kaynaklanıyor. Mesela bu sorun benim başıma geldiğinde günlerce uğraştım çalıştıramadım fakat antivirüs programımı kapatınca hemen çalıştığını ve bağlandığını fark ettim.

Örneğin Kaspersky Antivirüs programı ve AVG antivirüs programı Opera’nın VPN özelliğini engelliyor. Ayrıca diğer internet güvenlik yazılımları ve güvenlik duvarı uygulamaları da bu VPN’nin açılmamasına sebep olabiliyor.

Bundan dolayı eğer kaspersky kullanıyorsanız, aşağıdaki gibi Koruma menüsüne gelip Web Antivirüsü özelliğini kapatın. Hemen VPN’nin bağlanacağını göreceksiniz. Dilerseniz Opera programı için bir istisna ekleyebilir ve bu programa özel izin verebilirsiniz.

AVG Antivirüs yazılımında ise İzin Verilenler (Hariç Tutulanlar) kısmına gelip tıpkı aşağıdaki gibi operavpn.com ve operavpn.com.us için özel izin girmeniz gerekiyor.

Önceki İçerikYoutuber Programları 2018 Profesyonel Youtuber Video Düzenleme Yazılımları
Sonraki İçerikGeçici E-Posta Adresi Veren Siteler, Sahte E-Posta Hesabı Nasıl Açılır? Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz