Ana Sayfa Teknoloji İnternet Gezginler.net Neden Tamindir.com Sitesini Geçti?

Gezginler.net Neden Tamindir.com Sitesini Geçti?

205
0

Merhabalar, bu yazımızda Gezginler.net neden Tamindir.com sitesini geçti sorusuna kısa ve öz bir yanıt vereceğiz. Bildiğiniz gibi ülkemizde program indirme denilince akla iki isim geliyor. Bunlar Gezginler ve Tamindir.

Türkiye’nin uzun yıllardır bu iki site zirvede yer alıyor. Üstelik sadece program ve oyun indirmede değil, ayrıca teknoloji haberleri ve oyun videoları da sunuyorlar.

Aslında Gezginler 2002 yılında, Tamindir ise 2004 yılında kuruldu fakat uzun yıllar boyunca Tamindir daha profesyonel bir görünüm ve daha uzman bir kadroyla Gezginler’i geride bırakmayı başardı.

Geçtiğimiz yıla kadar bu durum böyle devam etti. Ama ne zaman ki Gezginler mobil oyunlara el attı, işte o zaman Tamindir’e yavaş yavaş yetişmeye başladı.

Ayrıca Tamindir.com her zamanki profesyonel çizgisinden ödün vermeye başladı. Pek çok insan Tamindir’den yüklediği programlar yüzünden bilgisayarına virüs bulaştırdığını iddia etmeye ve hakaret etmeye başladı.

Bu sırada Gezginler ise her program sayfasına o programın Virustotal.com tarama sonuçları linkini ekleyerek büyük bir güven kazandı.

2019 08 31 20 36 58 1

Tamindir sayfanın her tarafını aşırı reklamlara boğarken, Gezginler bu konuda oldukça özverili davranarak kullanıcı deneyimini en iyi seviyede tutmaya özen gösterdi. Öyle ki Tamindir’de program sayfasında 7 rahatsız edici reklam varken, Gezginler’de sadece 3 tane rahatsız etmeyen reklam var.

2019 08 31 20 43 58 3

2019 08 31 20 45 46 5

Tamindir yıllar içinde pek çok tasarım değişikliği yaparak ve indirme butonunu hatta indirme sayfasını değiştirerek kafa karışıklığına yol açarken, Gezginler ilk günkü tasarımı ve indirme yapısıyla çizgisini hiç bozmadı ve kendisine duyulan güveni korumayı başardı.

Tüm bu nedenlerden ve gelişmelerden dolayı artık Gezginler sitesi Alexa skoru bakımından Tamindir’i sollamış durumda.

Ekşi sözlük ve diğer sözlüklerde Tamindir ve Gezginler ile alakalı başlıklara göz atarsanız, Gezginler’e duyulan minnet ve şükranı hemen fark edeceksiniz. Diğer yandan Tamindir ile ilgili çok sayıda kullanıcı şikayeti bulunuyor. İnsanlar artık bu siteye olan güvenlerini kaybetmek üzere. En kısa sürede gerekli reformları yapmazlarsa, yakında program indirme sitesi denilince akla yalnızca tek bir site gelecek…

Önceki İçerikHavaalanı Yönetme Simülasyonu Android ve iOS İçin İşletme Oyunu
Sonraki İçerikDream Hospital Hastane Yönetme Simülasyon Oyunu Android iPhone

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz