Ana Sayfa Teknoloji İnternet Gmail Tema, Yazı Tipi ve Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım

Gmail Tema, Yazı Tipi ve Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım

255
0

Gmail dünyanın en gelişmiş, en güvenli ve en esnek e-posta servislerinden biri hatta birincisidir. Bu yazıda Gmail’de tema nasıl değiştirilir, farklı bir yazı tipi nasıl seçilir, yazı tipi font boyutu nasıl değiştirilir ve arka plan resmi nasıl değiştirilir hepsini resimlerle birlikte kısaca özet şeklinde anlatıyorum.

Gmail Temasını Değiştirmek

Öncelikle Gmail hesabınıza giriş yapın ve açılan sayfanın sağ üst köşesindeki dişli çark simgesine tıklayın. Bu simge aşağıdaki ekran görüntüsü resminde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilmiştir. Açılan menüden 2 numaralı ok işaretiyle gösterilen Temalar seçeneğine tıklayın.

Gmail Tema Değiştirme

Karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak. Burada çok sayıda farklı tema şablonu sunuluyor. Hoşunuza giden birini seçin. Ben 3 numaralı ok ile gösterilen harika manzaraya tıklayarak seçtim. Ardından 4 numaralı ok ile gösterilen Kaydet yazan butona tıklayın.

Gmail Tema Nasıl Değiştirilir

Böylece seçtiğiniz tema kaydedilecek ve otomatik olarak temanız değiştirilecek. Benim yaptığım denemedeki sonucu aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Gmail Temasını Değiştirmek Nasıl Yapılır

Gmail Yazı Tipi (Font) Nasıl Değiştirilir?

Çok basit bir şekilde saniyeler içinde font boyutunu, font stilini ve font rengini değiştirebilirsiniz.

2018 09 10 16 19 58 4

Bunun için yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi önce sağ üst köşedeki dişli çarka tıklayıp açılan menüden bu kez Ayarlar’a tıklayın. Böylece aşağıdaki sayfa açılacak.

Gmail Yaz%C4%B1 Tipi Font Nas%C4%B1L De%C4%9Fi%C5%9Ftirilir 6

Burada 3 numaralı ok ile gösterilen Sans Serif yazan açılır pencereye tıklayın ve açılan menüdeki çok sayıda yazı tipinden hoşunuza gideni seçin. Ardından 4 numaralı ok ile gösterilen T simgesine tıklayın ve dilediğiniz font boyutunu seçin. Son olarak 3 numaralı ok ile gösterilen A simgesine tıklayın ve açılan menüden dilediğiniz rengi seçin.

Değişiklikleri kaydetmek için sayfanın en aşağı kısmına inin ve Değişiklikleri Kaydet yazan butona tıklayın. Ardından sayfayı kapatabilirsiniz.

Gmail Arka Plan Nasıl Değiştirilir?

Gmail’de arka plan resmini değiştirmek oldukça kolay ve basit bir iş. Yine sağ üst köşedeki dişli çark simgesine tıklayın ve açılan menüden yine Temalar’a tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak.

2018 09 10 16 30 32 8

Burada bu kez 1 numaralı ok ile gösterilen Fotoğraflarım seçeneğine tıklayın.

Böylece yeni bir pencere açılacak ve aşağıdaki gibi görünecek. Bu yeni pencerede eğer Google Plus hesabınıza eklenmiş fotoğraflarınız varsa hemen onlardan birini seçebilirsiniz. Benim hesabımda resmim olmadığı için üst taraftaki sekmelerden Öne Çıkanlar sekmesine tıkladım.

2018 09 10 16 31 39 10

Böylece açılan ekranda çok sayıdaki mükemmel fotoğraftan hoşuma giden bir tanesini 2 numaralı ok ile gösterildiği gibi tıklayarak seçtim. Siz de beğendiğinizi seçin ve ardından 3 numaralı ok ile gösterilen Seç yazan butona tıklayın. Böylece arka plan resmi otomatik olarak değişecek. Hepsi bu kadar basit.

Önceki İçerikPantheon Güçlü Rakipler, Pantheon’a Karşı İyi Olan Rakipler LOL Pantheon Counterları
Sonraki İçerikBozuk PDF Açma Onarma Yöntemleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz