Google Play Store Hata 927 Çözümü Nedir?

Play Store 927 Hatası

Mağazada bazı zamanlar karşımıza şöyle bir hata mesajı çıkıyor: “ Yanıt vermiyor Google Play yanıt vermiyor. Birkaç dakika içinde tekrar deneyin ve sorun devam ederse sorun giderme ile ilgili yardım alın. ( Hata kodu 927 ) “. Bu sorunun çözümünü kısaca açıklıyorum:

Mobil veri açık ise kapatıp Wifi ye geçiniz.Veya Wifi açık ise Mobil veriye geçiniz. Ardından telefonunuzu uçak moduna alın ve tekrar uçak modunu kapatarak hata veren uygulamayı tekrar indirin.

Bu probleminiz devam ediyorsa uygulamanın en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun. Eğer güncelleme gerekiyorsa son sürümü indirerek güncelleyin.

Hala sorun devam ederse altta anlattığım adımları uygulayın:

Ayarlar > Uygulamalar > Tümü kısmına gidiniz ve buradan Play Store uygulamasını bulup içine giriniz. Bu kısımda Verileri temizle işlemini yapınız ve Google Play Store’u durdurmaya zorla işlemini yapınız. Ardından tekrar Play Store’u açın ve hata veren uygulamayı indirmeye çalışın. Halen inmiyor ise Play Store’a tanımlı olan Gmail hesabınızı Ayarlar > Hesaplar > Google kısmından kaldırıp tekrar ekleyin. ( Play Store kullanıcı adı ve şifrenizi aklınızda tutun veya bir yere not alın ) Bu işlemlerden sonra Play Store 927 hatası çözülmüş olacaktır, halen çözülmedi ise yorum atın lütfen.

Bu üç alternatif çözümden birisi mutlaka problemi çözecektir. Eğer sorun aynen devam ediyorsa, demek ki anlatılanları tam olarak uygulayamadınız ve bir yerlerde hata yaptınız. Tekrar okuyup, bu kez doğru biçimde anlatılanları yapınız.

Problem

Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulama indirilememesi.

Çözüm

Google Play Store güncellemesi bitene kadar bekleyin. Eğer problem devam ediyorsa Uygulamalar üzerinden Google Hizmetler’e girin ve verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın. Aynı işlemi Google Play Store uygulamanızda da yapın.

Gördüğünüz gibi aslında tüm problemler benzer sebeplerden ortaya çıkıyor ve çözüm yolları da birbirine benziyor. Eğer yukarı da bahsettiğimiz sorunlardan biri işe yaramaz ise bir diğer çözümü denemenizde sakınca yok. Tek yapmanız gereken verileri silerken ya da fabrika ayarlarına dönerken dikkatli olmak. Bu yüzden öncesinden medya dosyalarınızı, rehberinizi vb. şeyleri yedeklemenizde fayda var.


Yayımlandı

kategorisi