Halkalı Meydanının İsmi Değişti, Yeni Adı 15 Temmuz Şeref Meydanı

Küçükçekmece belediyesinin aldığı kararla ünlü Halkalı Meydanı artık 15 Temmuz Şeref Meydanı adını aldı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından halkın sokağa çıkarak milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkması, hatta bu uğurda canını bile hiç çekinmeden feda etmesi, tankın altına yatması, AKP hükümeti tarafından ölümsüzleştiriliyor. Türkiye’nin birçok yerinde köprüler, binalar ve meydanlar 15 temmuzu içerecek şekilde isim değiştiriyor. Bu kervana son olarak ünlü Halkalı Meydanı da katıldı. İşte haberin detayları…

Bir meydanın daha adı değişiyor!

Küçükçekmece Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Küçükçekmece’de ikamet eden vatandaşlar, Halkalı Meydanı’nda gecenin geç saatlerine kadar vatan nöbetine devam ediyor. Türk bayraklarıyla birlik ve beraberlik duygusuna vurgu yapılan nöbette, vatandaşlar ikinci bir emre kadar meydandan ayrılmayacaklarını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgilerini dile getirdi.

“BU MEYDAN HEPİMİZİN ŞEREFİ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, şunları kaydetti:

“Halkalı Meydanının ismini Meclisimizin alacağı kararla, ’15 Temmuz Şeref Meydanı’ olarak değiştireceğiz. Bu meydan hepimizin şerefi. Bizleri nasıl bir tuzağın içine düşürmeye çalıştılar hep birlikte gördük. Ağır bedeller ödeyerek koruduğumuz vatanımıza ve bayrağımıza artık daha fazla sahip çıkacağız. Sizler Türkiye’de darbe yapmayı tarihe gömdünüz.”

Not: Bu gazete haberi Yenicaggazetesi.com’dan alınmıştır. Haberin tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi