Ana Sayfa Mobil Huawei Mate 20 Pro ve Lite Ekran Görüntüsü Alma (4 Farklı Yöntem)

Huawei Mate 20 Pro ve Lite Ekran Görüntüsü Alma (4 Farklı Yöntem)

39
0

Merhabalar, bu yazımızda Huawei Mate 20 Pro ve Lite modellerinde ekran görüntüsü alma konusunda sizlere güzel bir resimli anlatımla yardımcı olacağız.

Bu 3 modelin tamamında aynı yöntemlerle ekran görüntüsü yakalamak mümkün. Zaten tek bir yolu yok. Farklı yöntemlerle ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Birinci yöntem: Fiziksel Düğmeler


Öncelikle telefonun üzerindeki fiziksel düğmelerle Huawei Mate 20 Pro ve Lite modelinde ekran görüntüsü nasıl alınır ona bakalım:

Cihazda Ses Kısma Düğmesi ve Güç Düğmesine aynı anda basarak birkaç saniye bekleyin. Deklanşör sesini duyunca basmayı bırakın.

Ardından Galeri uygulamasını açarak az önce çektiğiniz ekran görüntüsü resmine ulaşabilirsiniz.

İkinci yöntem: Ekrana çift tıklama


Parmağın eklemiyle ekrana çift tıklama yaparak kolayca ekran görüntüsü almak mümkün.

Eğer ekranın hepsi yerine sadece belirli bir kısmının ekran görüntüsünü almak isterseniz, parmakla görüntü alacağınız kısmın etrafında bir daire çizmeniz yeterlidir. Dairenin içinde kalan kısmın ekran görüntüsü kaydedilir.

Üçüncü yöntem: Üst menü


Cihazda ekranın üst kısmındaki hızlı erişim menüsünü açmak için ekranın en üstünden aşağıya doğru parmağınızı çekin. Açılan hızlı erişi menüsünde Screenshot (ekran görüntüsü) seçeneğine basarak ekranın tamamının görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Yine bu görüntü otomatikman Galeri’ye kaydedilmektedir.

Dördüncü yöntem: Üç parmak kaydırma

Sadece Huawei Mate 20 Lite modelinde kullanabileceğiniz bu yöntemle, üç parmağı ekranın üstünden aşağıya doğru çekerek yani kaydırarak pratik bir biçimde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yalnız bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar > Akıllı Yardım > Haraketle Kontrol ekranına gelin ve Üç Parmakla Ekran Görüntüsü seçeneğini açık hale getirin.

Önceki İçerikTwitter Hesabına Instagram Hesabı Ekleme Resimli Anlatım
Sonraki İçerikResime Logo Ekleme Programsız En Kolay Yöntem

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz