Resime Logo Ekleme Programsız En Kolay Yöntem

Merhabalar, bu yazımızda resime logo ekleme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Üstelik bu iş için hiçbir ücretli yada ücretsiz program indirmeye yada web sitesi üzerinden işlem yapmaya gerek yok. Tamamen programsız olarak Windows’un içinde hazır olarak gelen Paint aracını kullanacağız.

Öncelikle Başlat’ı açıp arama alanına paint yazın ve çıkan sonuca tıklayarak çalıştırın.

Alternatif olarak Windows + R kısayol tuşuna basıp Çalıştır penceresini açabilir ve buraya mspaint.exe yazıp Tamam’a basarak Paint programını çalıştırabilirsiniz.

Ardından logo ekleyeceğiniz resmi paint üzerinde açın. Sürükle bırak yapabilirsiniz.

Fotoğrafı Paint üzerinde açtıktan sonra üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen A simgesine tıklayın. Ardından resmin üzerinde logo eklemek istediğiniz yere fareyle sol tıklayarak bir alan açın. Bu alan içine logo yazısını yazacağız.

Yukarıdaki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen kesikli çizgilerle bu alan gösterilmiştir.

Bu yeni yazı alanını eklediğiniz anda üst taraftaki menü değişecek ve yazıyla ilgili yeni seçenekler gelecek. Alttaki resimde bu seçenekleri görebilirsiniz.

Burada önce 3 numaralı ok ile gösterilen yere tıklayarak yazının rengini seçin.

Ardından 4 nolu okla gösterilen yere tıklayarak yazının tipini yani fontu seçin.

Sonrasında 5 nolu ok ile gösterilen yerden yazının boyutunu seçin.

Artık logonuzu yazabilirsiniz. Yazdıktan sonra isterseniz resmin üzerinde farklı yerlere sürükleyip yerleştirebilirsiniz. Ben örnek olsun diye sarı renkte, 48 boyutunda, Cooper Black fontunda, kalın ve italik bir TeknoLib yazıp resmin üzerine ekledim.


Yayımlandı

kategorisi