Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüldü! İşte Yapmanız Gerekenler

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüldü! İşte Yapmanız Gerekenler

87
0

Merhabalar, bu yazımızda instagram akış yenilendi hatasının nedenleri ve en çok işe yarayan çözüm yöntemleri noktasında sizlere yardımcı olacağız.

Öncelikle bir WiFi ağına bağlanın ve web tarayıcısı üzerinden instagram.com sitesine giriş yapmayı deneyin. Eğer başarısız olursa, bu defa modemi yeniden başlatın (yani kapatıp açın) ve tekrar giriş yapmaya çalışın.

2019 08 23 20 35 12 1

Instagram Akış Yenilenemedi Neden Olur?


Çoğunlukla internet bağlantısıyla alakalı problemlerden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Instagram uygulaması internet bağlantısını kullandığı için eğer internet sağlıklı çalışmıyorsa, o zaman giriş yapmayı denerken bu tip hatalarla karşılaşmak olası.

Son aylarda Instagram üzerinde erişim sorunları sıklıkla görülmeye başladı ve kullanıcılar çokça şikayet etmesine rağmen Instagram yetkililerinden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil. Ayrıca bu sorunun gerçek nedenini henüz hiç kimse bilmiyor.

Instagram Akış Yenilenemedi Çözümü


Bu hatanın asıl nedeninin instagram sunucuları olabileceğini söylememiz gerekir. Bunu anlamak için Twitter platformuna göz atabilirsiniz. Genellikle Instagram’a giriş yapılmadığı zamanlarda Twitter’da ilgili bir hash tag açılır ve şikayetçi insanlar buraya şikayetlerini yazar.

Eğer sorun gerçekten insagram sunucusundan kaynaklanıyorsa, o zaman sizin bireysel olarak yapabileceğiniz pek bir şey yok demektir. Oturup düzelmesini beklemek zorundasınız.

Android’li telefon kullanıcıları bazen bağlandıkları modemi kapatıp 10 saniye bekledikten sonra açıyorlar ve tekrar bağlandıklarında sorun düzelmiş oluyor. Ayrıca instagram uygulamasının önbelleğini temizlemek de çözüm olabilir.

Ama tabii ki herkeste işe yarayan bir çözüm denilemez. Eğer sizinkini çözmediyse, WiFi yerine mobil veri üzerinden bağlanın (yani 4.5G ile bağlanın) ve yeniden giriş yapmaya çalışın. Ayrıca instagram ana ekranını birkaç kez yeniledikten sonra giriş yapmak da bir çözüm olabilir.

Eğer imkanınız var ise, bir VPN kullanarak internete bağlanmak sorunu çözebilir. Ayrıca DNS değiştirmeyi biliyorsanız, bir de değiştirdikten sonra deneyin.

Son olarak instagram uygulamasından çıkış yapıp tekrar giriş yaparak deneyebilir yada uygulamayı kaldırıp sonra tekrar yükleyerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Instagram uygulamasının ve cihaz yazılımının güncel olduğundan emin olun.

Umarız bunlardan birisi işe yarar ve sorununuzu çözer.

Önceki İçerikZTE ZXHN H168A Modemi Fabrika Ayarlarına Döndürme Resimli Anlatım
Sonraki İçerikWhatsApp Konferans Görüşme Nasıl Yapılır? Çoklu Görüntülü Görüşme Yapma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz