Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası Oluştu Nasıl Çözülür?

Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası Oluştu Nasıl Çözülür?

40
0

Son günlerde bazı kullanıcılar “instagram bilinmeyen ağ hatası oluştu” şeklinde bir hatayla karşılaşıyorlar. Bu yazımızda bu hatanın nedenini ve çözümünü kısaca anlatıyoruz.

Öncelikle Instagram’ın internet bağlantısıyla çalışan bir uygulama olduğunu hatırlatalım. Yani internet olmadan çalışmaz.

Instagram bilinmeyen ağ hatası da tamamen internette sorun olmasıyla alakalıdır.

Şimdi gelelim çözüm yöntemlerine. Çok basit bir şekilde tek tek uygulayalım. Her birini uyguladıktan sonra instagram uygulamasını açarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edelim. Düzelmişse diğer yöntemleri uygulamaya gerek yoktur.

  1. Telefonu kapatın ve yeniden açın. Tüm elektronik cihazlarda en çok sorun çözen yöntem burada da bir numarada yer alıyor.
  2. İnternet bağlantısının var olup olmadığından emin olun. Genellikle WiFi üzerinden internete bağlananlarda bu problem daha çok görülüyor. Bu nedenle WiFi internetini kapatın ve mobil veri internetini açın.
  3. Instagram uygulamasını telefondan kaldırın (tamamen silin) ve ardından yeniden yükleyin. Böylece tüm Instagram ayarları varsayılana döneceği için sorun çözülebilir.
  4. Cihazın tarih ve saatinin yanlış olması da bu hataya yol açabilir. Kontrol ederek doğru olduğundan emin olun.
  5. Uygulamanın yeni bir sürümü çıkmışsa ve siz hala güncelleme yapmadan eski sürümü kullanıyorsanız, o zaman böyle bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Dolayısıyla eğer güncel bir sürümü varsa, hemen Instagram uygulamasını güncelleyin.
Önceki İçerikSistem Tavsiyeleri Entry Pro Ultra Extreme Guru Gaming (2019-2020)
Sonraki İçerikInstagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Çözümü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz