Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Çözümü

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor aslında ne bir hata ne de bir sorun. Sadece Instagram’ın getirmiş olduğu yeni bir özelliğin sonucu olarak karşınıza çıkıyor.

Eskiden Instagram’da bir mesaj yazıp karşı tarafa gönderdiğiniz zaman, bunu geri alma yani silme (iptal etme) şansınız yoktu. Dolayısıyla yazdığınız mesajdan pişman olduğunuzda, karşı taraf görmeden silme imkanınız olmuyordu ve bu durum kullanıcı özgürlüğünü kısıtlarken, kullanıcı deneyimi açısından da hoş değildi.

Gmail ve WhatsApp geçtiğimiz yıllarda gönderilen mesajı silme özelliği getirmişti. Fakat buna bir süre sınırlaması getirmişti. Mesela WhatsApp’ta mesajı gönderdikten sonraki 7 dakika içinde silme hakkınız bulunuyor.

Bu özellikler insanlar tarafından çok sevilince ve faydalı bulununca, kitlesini artırmak isteyen Instagram da nihayet bu özelliğe kavuştu.

Eğer birisi size Instagram’dan mesaj yazıp yolladıysa, bu mesaja dair bildirim aldıysanız ve açıp baktığınızda mesaj yerine “instagram bu mesaja artık ulaşamıyor” yazısını görüyorsanız, bilin ki karşı taraf pişman olarak siz görmeden yazdığı mesajı sildi.

Yani bu bir hata olmadığı için çözümü de doğal olarak yoktur. Bu Instagram’ın bir özelliği olduğu için maalesef bundan kurtuluş da yoktur.


Yayımlandı

kategorisi