Instagram Bir Kişinin Hikayesini Görmek İstemiyorum Gizleme

Merhabalar, bu yazımızda Instagram bir kişinin hikayesini görmek istemiyorum diyenler için Instagram’da bir hesabın rahatsız eden hikayelerini gizleme konusunda yardımcı olacağız.

Instagram’da pek çok kişi her gün hikaye paylaşmayı sever, ama bazıları da vardır ki işi abartarak peş peşe can sıkıcı hikayeler paylaşır. Böyle rahatsızlık veren hesapların hikayelerini gizlemek mümkün. Üstelik bu kişiyi takipçi listesinden çıkarmaya da gerek yok. Bunu nasıl yapacağınızı kısaca anlatıyoruz.

Bu iş için Instagram’ın kişiye özel hikaye engelleme özelliğini kullanacağız.

Üstelik bunu yapmak çok basit ve kolay. Sessize alarak susturmak istediğiniz ve artık görmek istemediğiniz kişinin herhangi bir hikayesinin üzerine parmağınızı basın ve basılı olarak tutun. Açılan menüden Hikayeyi Gizle düğmesine basın. İşte bu kadar basit.

Hatta dilerseniz karşınıza çıkan bu ekranda sadece hikayeleri değil gönderileri de gizleyebilirsiniz. Üstelik bu kişi hala takipçi listenizde yer alacak. Sadece paylaşımlarını görmeyeceksiniz.

Sessize aldığınız tüm hesapları görmek isterseniz Ayarlar>Gizlilik>Sessize Alınan Hesaplar ekranına giriş yapmanız yeterlidir.

Yapılan işlemi iptal etmek içinse Sessize Al seçeneğine basıp onay tikini kaldırınız.


Yayımlandı

kategorisi