Ana Sayfa Teknoloji İnternet Instagram engelleyenleri görme 2019 pc android iphone

Instagram engelleyenleri görme 2019 pc android iphone

102
0

Instagram’da beni kim engellemiş nasıl anlarım? Instagram hesabımı engelleyenleri anlamanın yolu var mı?

Instagram’da engelleyenleri görmek için ne yapılır, nasıl yapılır?

instagram beni kim engellemiş görme engelleyenleri anlama yolları

Ünlü sosyal medya platformu Twitter’ın dünyada milyarlarca, Türkiye’de ise milyonlarca kayıtlı üyesi var. Bu kişiler bazı özel yada malum nedenlerden ötürü bazı kişileri engelleyebiliyor. Hal böyle olunca da insanlar kendilerini kimlerin engellediğini öğrenmek istiyor.

Bu fırsattan istifade eden geliştiriciler yeni uygulamalarını sadece kimlerin engellediğini anlamak için üretiyor. Aslında bu uygulamaların çoğu çalışmasa bile, hatta bir kısmı sahtekar, hesap çalan korsanlar yada dolandırıcı olsa bile, halk arasında büyük rağbet gördüğü kesin.

Fakat Twitter şirketi bunun önüne geçmek için artık üçüncü parti uygulamaların API kullanmasına izin vermiyor. Dolayısıyla artık sizi kimlerin engellediğini gösteren uygulamaların çalışması mümkün değil. Dolayısıyla bunu başaracağını iddia eden uygulamalar kesinlikle sahtekardır ve dikkatli olmazsanız Twitter hesabınızı bile çalabilirler. Mesela bu uygulamalar eğer sizden Twitter kullanıcı adı ve şifrenizi isterse, kati surette vermeyin. Gerçekten çok riskli. Çünkü hesabınızı ele geçirip siz geri alana kadar her şeyi silebilir.

Peki Instagram’da beni engelleyeni nasıl anlarım?

Madem ki API kullanımına izin verilmediğinden dolayı artık uygulama kullanamayız, peki engelleyenleri nasıl anlayacağız?

Mecburen doğal yolları kullanacağız. Fakat sizi tüm engelleyenleri toplu bir şekilde bir kerede görmeyi kafanızdan çıkarın. Bu şimdilik mümkün değil. Fakat herhangi birinin sizi engellediğinden şüphe ediyorsanız, gerçekten engelleyip engellemediğini kolayca anlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şüpheli hesabı Instagram arama motorunda kontrol etmekten ibaret.

Instagram arama motorunda arattığınız zaman eğer bu kişinin hesabını bulamıyorsanız ve bu kişinin Twitter hesabını silmediğinden eminseniz, büyük bir ihtimalle sizi engellemiş demektir. Ama garanti olması için, bu defa başka bir Twitter hesabı üzerinden bu kişiyi aratarak kontrol etmekte fayda var. Eğer başka hesaptan aratınca bu kişinin hesabı görünüyorsa, geçmiş olsun bu kişi kesinlikle sizi engellemiş.

Ayrıca örneğin Chrome, Firefox, Opera, IE yada Safari gibi bir web tarayıcısını açıp adres satırına https://www.instagram.com/kullanici-ismi yazarak klavyeden Enter tuşuna basın. Tabii burada kullanici-ismi yerine şüphe ettiğiniz hesabın kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. Yazıp Ente’a bastığınızda açılan sayfada yalnızca profil görüyorsanız ama paylaşımlarını göremiyorsanız, demek ki bu kişi sizi kesinlikle engellemiş.

Bunlara ek olarak, sizi engelleyen bir kişi daha önce size DM üzerinden özel mesaj gönderdiyse bu mesajların da silineceğini yani kaybolacağını belirtelim. Kısacası mesaj kutusuna girdiğiniz zaman size yazdığı mesajlara erişemiyorsunuz. Buradan da sizi engelleyip engellemediğini anlayabilirsiniz.

Önceki İçerikmySQL Veritabanı Oluşturma (DirectAdmin ile) 2019 Resimli Anlatım
Sonraki İçerikInstagram bu mesajın gönderimi iptal edildi bildirimi nedir ne demek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz