Instagram Kaydolurken “e-Posta Hesabı Zaten Kullanılıyor” Hatası Çözümü

Merhabalar, bu yazımızda Instagram’a kaydolurken “e-posta hesabı zaten kullanıyor” şeklinde karşılaşılan hatanın nedeni ve çözümü noktasında sizlere yardımcı olacağız.

Öncelikle bunun bir hata olmadığını ufak ve önemsiz bir uyarı olduğunu belirtelim. Çünkü Instagram platformuna kayıt esnasında ortaya çıkan bu hata aslında sizlere bu e-posta hesabını kaydolurken kullanamayacağınızı, çünkü daha önce bu e-posta hesabı kullanılarak zaten bir hesap oluşturulduğunu ifade ediyor.

Yani ya siz daha önceki bir zamanda bu mail adresini kullanarak bir hesap açmış ve unutmuşsunuz, yada bir başkası bu hesabı girerek bir hesap açmış kendine.

Hangisi olursa olsun, siz artık bu mail adresiyle hesap açamazsınız. Tek çareniz başka bir mail adresi girerek kaydolmak. Bunun dışında elinizden bir şey gelmez.

Fakat eğer bu mail adresi size aitse, o zaman şifre kurtarma yaparak şifrenizi sıfırlayabilir ve unuttuğunuz hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Eğer mail adresi size aitse ama instagram hesabını siz açmadıysanız, o zaman bu sorunun çözümü için aşağıdaki linke tıklayın.

https://help.instagram.com/contact/151081798582137

Açılan sayfada “Zaten kullanılmakta olduğundan, e-posta adresimi Instagram hesabıma ekleyemiyorum.” seçeneğini işaretleyin.

Ardından alttaki alanda hangi e-posta adresiyle ilgili sorun yaşıyorsanız o mail adresini girin.

Son olarak Lütfen sorunu açıklayın bölümünde derdinizi kısaca özetleyin ve Gönder butonuna basın. Hepsi bu kadar. Instagram yetkilileri gerekli incelemeyi yapacak ve eğer siz haklıysanız, hesabı size geri verecek.


Yayımlandı

kategorisi