Xiaomi Bildirim Işığı Nasıl Açılır Nasıl Kapatılır?

Merhabalar, bu yazımızda Xiaomi bildirim ışığı nasıl açılır ve nasıl kapatılır diye soran takipçilerimiz için harika bir resimli anlatım hazırladık. Aşağıdaki görseller üzerinde yer alan numaralandırılmış ok işaretlerini takip ederek ve kısa açıklamalara göz atarak Xiaomi bildirim ışığını kolayca açabilir veya kapatabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Xiaomi, Mi 5, Mi 6, Redmi Note 7, Mi 9, Mi Mix 3, Black Shark 2 ve diğer tüm Xiaomi modellerde öndeki kameranın yanında led bildirim ışığı yer alıyor. Çağrı gelince, mesaj alınca, şarj bitince yada şarja takılınca bu ışık yanar ve bu şekilde bildirim verir.

Xiaomi Bildirim Işığı Açma ve Kapama Nasıl Yapılır?

Öncelikle Ayarlar‘ı açıp Ek ayarlar‘a giriş yapın. Alttaki resimde 1 ve 2 numaralı oklar ile gösterildi.

Açılan ekranda Bildirim ışığı seçeneğine giriş yapın. Aşağıdaki görselde 3 numaralı ok ile gösterildi.

Karşınıza gelen ekranda Bildirim Işığını Yakıp Söndür seçeneğini etkin hale getir. Böylece bildirim ışığı açılmış olur. Eğer bu seçeneği devre dışı bırakırsanız o zaman bildirim ışığı kapanmış olur. Alttaki resimde 4 numaralı ok ile bu seçenek gösterilmiştir.

Ayrıca yine şuan bulunduğunuz ekranın üst tarafında bulunan ve üstteki resimde 5 numaralı ok ile gösterilen Şarj olurken ışığı yak özelliğini etkinleştirirseniz, telefon şarj olunca bildirim ışığı yanıyor.


Yayımlandı

kategorisi