Instagram Mesajı İki Taraftan Silme, Geri Çekme, İptal Etme Nasıl Yapılır?

Merhabalar, bu yazımızda instagram mesajı iki taraftan silme, geri çekme ve iptal etme nasıl yapılır sorusuna cevaben kısa ve öz bir resimli anlatım hazırladık. Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta gönderilen mesajı ilk 7 dakika içinde herkes için silebiliyoruz. Şimdi aynı özellik Instagram’a geldi ve nasıl yapıldığını kısaca gösteriyoruz.

Öncelikle bir mesaj yazıp gönderin. Ardından gönderdiğiniz bu mesajın üzerine basılı tutun. Böylece yukarıdaki resimde siyah şerit üzerinde gördüğünüz 3 seçenek açılacak.

Burada ortadaki Gönderimi İptal Et seçeneğine basarak, az önce yolladığınız mesajı her iki taraftan silebilirsiniz. Yani hem sizin ekranınızda silinmiş olacak ve görünmeyecek, hem de gönderdiğiniz kişinin ekranında görünmeyecek. Üstelik sadece yeni gönderdiğiniz bir mesajı 7 dakika içinde veya başka bir süre içerisinde silmek zorunda değilsiniz. Eskiden mesela geçen yıl gönderdiğiniz bir mesajı bile seçip silebilir yani gönderimini iptal edebilirsiniz. Ama karşı taraf bunu zaten çoktan okumuş olacağı için pek bir faydası olur mu orasını bilemem.

Fakat karşı tarafın ekranında bir mesaj geldiği ve bu mesajın silindiği bildirimi görünmektedir. Eğer bu kişi sizin daha önce mesaj yazdığınız bir arkadaşınız ise, sizin bir mesaj yolladığınızı ama hemen bu mesajı sildiğinizi anlamış olacak.

Ama eğer bu kişiye daha önce hiç mesaj yazmadıysanız yani ilk defa yazıyorsanız, o zaman sadece mesajın silindiği bildirimini görecek ama bu mesajı kimin gönderdiğini ve sildiğiniz asla öğrenemez.


Yayımlandı

kategorisi