Ana Sayfa Teknoloji İnternet Instagram Paylaşıma Link Ekleme 2019 Gönderiye Link Verme

Instagram Paylaşıma Link Ekleme 2019 Gönderiye Link Verme

123
0

Son dönemde yapılan bir güncellemeyle nihayet instagram gönderiye link ekleme özelliği geldi geldi. Instagram uygulamasından yaptığınız paylaşımlara ve yazdığınız mesajların altına link vermek için yapmanız gerekenleri çok kısa ve öz bir şekilde anlatıyorum. Normalde kolayca yapabileceğiniz bir şey ama yapamayanlar yorum kısmından hiç çekinmeden soru sorarak yardım isteyebilir. En kısa sürede cevap vereceğimden hiç şüpheniz olmasın.

Normal şartlar altında instagram paylaşımına link eklemek hem güvenlik tehdidi doğurur hem de sakıncalı bir durumdur. Bundan dolayı eklenilen linklere tıklansa bile linkler çalışmaz yani açılmaz.

Şöyle düşünelim; Instagram fenomenlerinden birisi paylaştığı fotoğrafların yada videoların altına çeşitli linkler koyuyor. Bu kişiyi takip eden yüz binlerce hatta milyonlarca kişi de bu linke tıklayarak Instagram sitesini terk edip başka sitelere gidiyor. Sizce Instagram bunu kabul edebilir mi? Tabii ki etmez. Çünkü işine gelmez.

Peki Instagram’da gönderi altına link paylaşımı nasıl yapılır?

Instagram’ı kullanan milyonlarca kişi yaptığı her paylaşımın altına link ekleyebilir ve bazı art niyetli kişiler virüslü linkler sayesinde insanları dolandırabilir, kişisel bilgilerini çalabilir, bilgisayarına sızabilir yada kredi kartı şifresini bile ele geçirip hesabını boşaltabilir. Kısacası bu hiç de güvenli olmaz.

Instagram Paylaşıma Link Ekleme nasıl yapılır resimli anlatm

Bundan dolayı Instagram gönderilerinin altına url linki ekleyebilirsiniz ama bu linkler çalışmaz yani tıklanınca başka bir siteye götürmez.

Bu sorunu aşmak için en iyi çözüm yöntemlerinden birisi şudur:

Profilinizde yer alan web site alanına bir link adresi yazıp kullanıcılarınızı bu linke yönlendirebilirsiniz. Mesela gönderinin altına detayları öğrenmek için profilimdeki linke tıklayın şeklinde bir mesaj yazabilirsiniz. Böylece profilinizi görüntüleyerek verdiğiniz linke hemen tıklayıp gidebilirler.

Olayı özetleyecek olursak; Instagram gönderilere eklenen linkler sadece yorum olarak görünür ve linklere tıklayınca çalışmaz. Bunun yerine tanıtım yapacağınız sayfanın linkini profil sayfasındaki web site kısmına ekleyip linkin profil sayfanızda olduğunu insanlara söylemeniz yeterlidir.

Eer hikaye içerisine link eklemeyi merak ediyorsanız, şimdilik yalnızca onaylı instagram hesaplarının hikayelere link verebileceğini belirtmeliyim. Yani instagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu şuan için hikayeye link ekleyemez.

Sayfanın en başında da altınız çizdiğim gibi, Instagram Paylaşıma Link Eklemeyle alakalı anlamadığınız, yapamadığınız veya kafanıza takılan yerleri aşağıdaki yorum kutusundan bana sorabilirsiniz.

Önceki İçerikAsus Telefon Yedekleme 2019 Resimli Anlatım (2 Dakikada Yedek Alma)
Sonraki İçerikWidget Türkçe Anlamı Nedir ve Ne İşe Yarar? Android Telefonda Widget Ne Demek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz