Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme (Kurtarma) Resimli Anlatım

Merhabalar, bu yazımızda instagram silinen fotoğrafları geri getirme kurtarma hakkında sizlere yardımcı olacağız. Pek çok insan Instagram hesabındaki fotoğrafları sildiği zaman pişman olup geri yüklemek istiyor fakat Instagram’da silinmiş olan resimleri kurtarmanın mümkün olup olmadığını bilmiyor.

Oysa bu mümkün. Gerçekten sildiğiniz fotoları geri getirebilirsiniz. Ama bazı kurallara uymak şartıyla. Gelin nasıl olacağına birlikte göz atalım.

En başta size şunu söylemeliyim. Instagram’da bir fotoğrafı sildikten sonra en geç 2 hafta içinde kurtarma işlemi yapabilirsiniz. 2 haftayı geçen işlemler başarısız olabilir.

Ayrıca eğer fotoğrafları sildikten sonra Instagram uygulamasını kaldırırsanız yada telefonu fabrika ayarlarına geri döndürürseniz, yine kurtarma işlemi başarısız olur.

Fakat eğer bunları yapmadıysanız ve 2 haftası henüz geçmemişse, o zaman Disk Digger adlı ücretsiz veri kurtarma uygulamasını buraya tıklayıp yükleyin.

Yükledikten sonra çalıştırın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz ekrana gelince sildiğiniz fotoğrafların formatını seçin. Genellikle JPG veya PNG olmaktadır. İkisini birden seçebilirsiniz. Ardından sağ alt köşedeki OK butonuna basın.

Böylece telefonu derinlemesine tarayacak ve silinen fotoğrafları bulup liste halinde gösterecek. Aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen alt tarafta taramanın bittiği ve 115 dosyanın bulunduğu yazıyor.

Kurtarmak istediğiniz yani geri getirmek istediğiniz resimlerin sol üst köşesindeki kutucukları işaretleyin ve sağ üst köşedeki menüyü açarak aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen Recover selected files seçeneğine dokunun. Böylece seçtiğiniz resimler kurtarılmış olacak.


Yayımlandı

kategorisi