Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme (Kurtarma) Resimli Anlatım

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme (Kurtarma) Resimli Anlatım

33
0

Merhabalar, bu yazımızda instagram silinen fotoğrafları geri getirme kurtarma hakkında sizlere yardımcı olacağız. Pek çok insan Instagram hesabındaki fotoğrafları sildiği zaman pişman olup geri yüklemek istiyor fakat Instagram’da silinmiş olan resimleri kurtarmanın mümkün olup olmadığını bilmiyor.

Oysa bu mümkün. Gerçekten sildiğiniz fotoları geri getirebilirsiniz. Ama bazı kurallara uymak şartıyla. Gelin nasıl olacağına birlikte göz atalım.

En başta size şunu söylemeliyim. Instagram’da bir fotoğrafı sildikten sonra en geç 2 hafta içinde kurtarma işlemi yapabilirsiniz. 2 haftayı geçen işlemler başarısız olabilir.

Ayrıca eğer fotoğrafları sildikten sonra Instagram uygulamasını kaldırırsanız yada telefonu fabrika ayarlarına geri döndürürseniz, yine kurtarma işlemi başarısız olur.

Fakat eğer bunları yapmadıysanız ve 2 haftası henüz geçmemişse, o zaman Disk Digger adlı ücretsiz veri kurtarma uygulamasını buraya tıklayıp yükleyin.

Yükledikten sonra çalıştırın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz ekrana gelince sildiğiniz fotoğrafların formatını seçin. Genellikle JPG veya PNG olmaktadır. İkisini birden seçebilirsiniz. Ardından sağ alt köşedeki OK butonuna basın.

2019 09 05 14 31 32 1

Böylece telefonu derinlemesine tarayacak ve silinen fotoğrafları bulup liste halinde gösterecek. Aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen alt tarafta taramanın bittiği ve 115 dosyanın bulunduğu yazıyor.

2019 09 05 14 30 32 3

Kurtarmak istediğiniz yani geri getirmek istediğiniz resimlerin sol üst köşesindeki kutucukları işaretleyin ve sağ üst köşedeki menüyü açarak aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen Recover selected files seçeneğine dokunun. Böylece seçtiğiniz resimler kurtarılmış olacak.

2019 09 05 14 31 04 5

Önceki İçerik©Copyright İşareti Anlamı Nedir, Klavye İle Nasıl Yapılır, Html de Nasıl Yazılır?
Sonraki İçerikInstagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz