İnstagram Sorry, something went wrong hatası nedir nasıl düzeltilir?

İnstagram platformuyla alakalı hataları ve çözümlerini paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda “sorry something went wrong. we’re working on getting this fixed as soon as we can” şeklinde karşılaşılan hata mesajının ne demek olduğu, nedeni ve çözümü noktasında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Öncelikle bu hatanın Türkçesini kısaca verelim: Bazı sorunlar var ve mümkün olan en kısa sürede çözmek için uğraşıyoruz.

Aslında bu hatanın sebebi genellikle Instagram ile ilgilidir. Yani Instagram platformunu üzerinde barındıran sunucularla alakalı, Instagram uygulamasında yapılan güncellemeler ile alakalı veya Instagram tarafında ortaya çıkan bazı problemlerle alakalıdır.

Yani bu sorunun direk olarak sizi ilgilendiren ve sizinle alakalı bir yanı yoktur. Açıkçası yapabileceğiniz ve elinizden gelen pek bir şey de yok.

Yukarıda sıraladığımız nedenlerden ötürü Instagram’a giriş noktasında sorun yaşanıyor ve “sorry something went wrong. we’re working on getting this fixed as soon as we can” şeklinde bir açıklamayla bu durum size bildiriliyor.

Ama bir kullanıcı olarak sorunun telefonunuz ile ilgili olmadığından emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Mesela telefonun işletim sisteminin güncel olduğundan emin olun. Eğer güncel değilse, hemen yazılım güncellemesi yapın.

Yapabileceğiniz bir diğer şey ise, Instagram uygulamasının güncel olduğundan (son sürüm) emin olmanız.

Bu tip sorunlar bazen bütün Instagram hesaplarında yaşanırken, bazen de yapılan güncelleme veya sunucu hatalarından dolayı, sadece belirli ülkelerde ortaya çıkıyor.

İnstagram Sorry, something went wrong hatasının çözümü için sabırlı olmanızı ve beklemenizi tavsiye ediyoruz. Bir süre sonra sorunun kendiliğinden çözüldüğünü göreceksiniz.


Yayımlandı

kategorisi