PUBG Mobile Silah Uzmanı unvanı nasıl alınır görevleri nelerdir?

Cep telefonunda oynanan PUBG Mobile oyununda çok sayıda unvan ve başarım var fakat silah uzmanı olmak bunlardan en zoru diyebilirim.

Oyunu açın ve ekranın sağ alt köşesindeki Görevler sekmesine giriş yapın. Burada Başarımlar bölümüne gelerek silah uzmanı görevini görebilirsiniz.

Silah uzmanı olmak neden bu kadar zor?

Çünkü sadece tek bir klasik maçta tam 6 farklı silah kullanarak düşmanı yere sermek gerekiyor.

Fakat bot kullanarak acemi oyuncuları avlayıp bu unvanı almayı aklınızdan geçirmeyin. Çünkü bu görev için öncelikle Platin kademe yada daha üst bir kademede olmanız şart. Kısacası zaten çok tecrübeli ve çok az bot kullanan biri olmanız lazım.

Peki PUBG Mobile oyununda Silah Uzmanı nasıl olunur? İşte yapmanız gerekenler

Maalesef silah uzmanı olmak için kestirme bir yöntem bulunmuyor. Fakat bazı ipuçlarıyla işler daha kolay hale gelebilir.

Mesela oyun içinde trafiğin (yoğunluğun) nispeten daha az olduğu saatleri takip ederseniz, oyundaki bot sayısını yükseltebilirsiniz. Ama botlardan biriyle karşı karşıya gelmek biraz da şansa kalmış bir şey.

Fakat bu ihtimali artırmak için, ne çok kalabalık ne de kimsenin olmadığı alanlara inmeniz lazım. Yani ineceğiniz yer çok kalabalık olmayacak ama tamamen boş da olmamalı.

Kısacası ilk birkaç kişiyi öldürmek için biraz daha az kalabalık olan fakat buna rağmen silah bulmakta zorlanmayacağınız bir alana inmek gerekiyor.

Çünkü botlar genellikle oyuncuların daha az indiği yerlerde görünüyor. Dolayısıyla oyunda hararet çok yükselmeden birkaç kolay ölüm demek oluyor.

İleride hayal kırıklığına uğramamak adına oyundaki silahların kategorisini bilmeniz çok önemli.

Ayrıca Solo modda silah ustası unvanını kazanmak gerçekten çok çok zor. Onun yerine Duo veya Squad modda silah ustası olmayı denemelisiniz. Ama sizin rakipleri avlamanız lazım. Yani öldürme sayısı size yazılmalı.

Aslında rakibi yere düşürmek için dilediğiniz silahı kullanmak serbest. Ama yere düşünce silah uzmanı olmak için kullanmanız gereken 6 silahtan birini kullanarak öldürmelisiniz.

Bu şekilde yalnızca bir maçta toplam 6 farklı silahla toplam 6 farklı oyuncuyu öldürmeniz gerekiyor.

Kısacası sabırlı ve çalışkan olmalısınız ama aynı zamanda size yardımcı olan bir takımınız olmalı.


Yayımlandı

kategorisi