Instagram’a Facebook İle Giriş Yapma (Bağlanma)

Merhabalar, bu yazımızda Instagram’a Facebook ile giriş yapma (bağlanma) konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Instagram’a giriş yapmak için iki yöntem var. Ya bir e-posta adresiyle yeni bir Instagram hesabı açıp giriş yapmalısınız, ya da eğer Facebook hesabınız varsa, Facebook aracılığı ile Instagram’a giriş yapmalısınız.

E-posta ile giriş yerine daha hızlı ve pratik bir giriş yapmak için Facebook’u kullanmanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle telefonda Instagram uygulamasını çalıştırın. Açılan ana ekranda aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterildiği gibi Serdar Aktaş Olarak Devam Et seçeneği bulunuyor.

Ben telefonumda Facebook uygulamasına giriş yaptığım için otomatikman Instagram uygulamasında Facebook kullanıcı adım çıkıyor. Şimdi bu butona basıyorum ve otomatikman giriş yapıyorum.

Ama eğer ilk defa Instagram’a girecekseniz, sizden bir kullanıcı adı oluşturup girmeniz isteniyor. Aslında size rastgele oluşturduğu otomatik bir kullanıcı adı veriyor fakat sonrasında dilerseniz bu ismi değiştirebilirsiniz.

Böylece Facebook hesabınızı kullanarak Instagram’a giriş yaptınız. Ama sakın ola Facebook aracılığı ile oluşturduğunuz Instagram hesabının şifresini kaybetmeyin. Aksi takdirde sadece kullanıcı adını öğrenebilirsiniz bunun dışında Instagram hesabının kimlik bilgilerini asla alamazsınız.


Yayımlandı

kategorisi