İnternet Servis Sağlayıcısı Değiştirme

Merhabalar, bu yazımızda internet servis sağlayıcısı değiştirme hakkında sizlere yardımcı olacağız.

Servis sağlayıcısını değiştirdiğinizde modem ayarları gider mi yoksa korunur mu? Modeme yeniden kurulum yapmak gerekir mi?

İnternet servis sağlayıcısı değiştiğinde internet kopar mı, kaç güne gelir? İşlemler kaç günde tamamlanır? Şubeye gitmem gerekir mi?

Bu ve benzeri sorular en çok kafaları karıştıran şeylerdir. Ama ortada endişe edecek hiçbir şey yok.

İnternet servis sağlayıcısı bize internet hizmetini veren aracı şirkettir. Mesela Türkiye’de en popüler servis sağlayıcı TTNET şirketidir ve Türk Telekom şirketinin bir dalıdır. Zaten en çok tercih edilen de TTNET’tir.

Fakat hem ücretlerin çok yüksek olması, hem internet hızının yeteri kadar yüksek olmaması, hem yaşanan kopmalar, yavaşlamalar ve hizmet sıkıntıları pek çok insanı farklı bir servis sağlayıcıya geçmeye itiyor.

Örneğin ben de bundan 2 sene önceye kadar TTNET kullanıyordum. Fakat internete yapılan aşırı zamlardan sonra artık ödeyemez duruma geldim ve bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine TürkNET ile tanıştım.

Sundukları tarife beni cezbetti. TTNET’in sunduğu hızdan çok daha yüksek bir hız sunuyorlardı ve tamamen kotasızdı. Üstelik TTNET’in yarı fiyatından bile düşüktü. İnanılır gibi değil ama gerçekten öyleydi.

Yine de işim gereği internete muhtaç olduğumdan dolayı acaba internette kopmalar veya başka arızalar olur mu, olursa müşteri hizmetleri gerekeni hemen yapar mı diye şüphelerim vardı. Fakat birkaç arkadaşıma daha danışınca uzun süredir kullandıklarını ve hiçbir sorun yaşamadıklarını anlayarak ikna oldum.

Hemen internetten TürkNET’in sitesine girdim ve formu doldurarak geçiş yapmak istediğimi kendilerine ilettim. Bu arada TTNET üyeliğimi sonlandırdım. Sadece 1 gün kadar internetsiz kaldım. Hemen ertesi gün TürkNET çalışanları gerekli işlemleri bitirdiler ve bana internete bağlanmam için gereken kullanıcı adı ve şifremi verdiler.

Ardından web tarayıcısı üzerinden modemin arayüzünü açtım ve bu bilgilerle giriş yaparak modemin kurulumunu tamamladım.

Böylece hiçbir sıkıntı yaşamadan internet servis sağlayıcımı değiştirdim.

TürkNET’in internet sitesine aynı bilgilerle giriş yapıp ardından tüm sorunlarınız için canlı sohbet ekranından arıza bildirimi bırakabilirsiniz. Yani aramak ve sıra beklemek yok. Hemen geri dönüş yapıyorlar. Yani müşteri hizmetleri 10 numara 5 yıldız.

Korkacak ve endişe edecek hiçbir şey yok arkadaşlar. Siz de aynı şekilde servis sağlayıcınızı değiştirip sizin için daha uygun bir yere geçiş yapabilirsiniz. Ama iyice araştırmanızı ve en doğrusunu seçmenizi tavsiye ederim.


Yayımlandı

kategorisi