Ana Sayfa Mobil İnternetsiz Google Haritalar Kullanma, Çevrimdışı Haritalar Nasıl Kullanılır?

İnternetsiz Google Haritalar Kullanma, Çevrimdışı Haritalar Nasıl Kullanılır?

48
0

Öncelikle Google Haritalar uygulamasını çalıştırın ve gideceğiniz yeri yada en azından bölgeyi haritada bulun.

2019 07 01 22 27 06 1

Ardından ekranın sol üst kısmındaki alt alta üç çizgi simgesine dokunun ve açılan menüden Çevrimdışı haritalar seçeneğine dokunun.

 

  • Gelen ekranda ‘KENDİ HARİTANIZI SEÇİN’ seçeneğine (menüsüne) dokunun.

2019 07 01 22 28 13 3

Açılan ekrandaki mavi dikdörtgen alanı sağa sola yukarı aşağı doğru hareket ettirerek veya büyütüp küçülterek indirilecek alanı (bölgeyi) seçin. Hangi alanı içine dahil ederseniz, o alanların haritasını çevrimdışı görüntülemek üzere cihaza indirir. Ardından sağ alt köşedeki İNDİR yazan butona basın.

2019 07 01 22 33 15 5

Açılan ekranda seçilen alanın harita boyutu gösteriliyor. Alan ne kadar büyürse, harita boyutu o kadar artar ve indirmek de o kadar uzun sürer. Neyse bu ekranda yine sağ alt köşedeki İNDİR butonuna basın.

2019 07 01 22 35 53 7

Çevrimdışı Haritalarınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Eğer seçtiğiniz alanın içerisinde araç kullanıyorsanız, o zaman normalde Google Haritaları kullandığınız gibi aynı şekilde kullanabilirsiniz.

İndirdiğiniz haritaya erişmek isterseniz ana ekranın sol üst bölümündeki menü simgesine (üç çizgi) dokunun ve açılan seçeneklerden Çevrimdışı haritalar‘a basın.

Eğer 30 gün boyunca indirilen bir harita kullanılmazsa veya güncellenmezse, otomatik olarak siliniyor. Bu nedenle gelmiş olduğunuz çevrimdışı haritalar ekranının sağ üst köşesinde yer alan dişli çark şeklindeki simgeye basın ve açılan menüden çevrimdışı haritaları otomatik olarak güncelleyen seçeneği açık hale getirin.

Önceki İçerikChrome Otomatik Doldurma Silme Resimli Anlatım
Sonraki İçerikLinux’ta Windows Oyunları Oynamak 2019-2020 Kolay Yolu Pratik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz